Czy masaż twarzy może być naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nie każdy chce lub może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie tych ingerencyjnych, aby opóźnić procesy starzenia się skóry i uzyskać efekt jej młodszego wyglądu. Alternatywą może być na przykład masaż Kobido postrzegany jako niechirurgiczny lifting twarzy. Jakie efekty jesteśmy w stanie osiągnąć przy regularnym i profesjonalnym wykonywaniu takiego masażu?

źródło: Innovation PR

Masaż Kobido, który już od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, to szczególna forma masażu stanowiąca kombinację tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką.

Siła masażu Kobido tkwi w jego złożoności i odpowiedniej intensywności. W odróżnieniu od innych metod, masaż Kobido działa nie tylko na powierzchni twarzy, ale przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. 

Na masaż liftingujący składa się wiele złożonych technik manualnych. Podczas masażu wykonywane są zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego. Zalet tego typu masażu jest wiele. Masaż liftingujący pomaga nie tylko osiągnąć zdrowszy i naturalnie młodszy wygląd twarzy, ale także m.in. pobudza pracę mięśni i nerwów, rewitalizuje i dotlenia skórę, jak również usuwa z niej toksyny i daje poczucie odprężenia. - mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Masaż twarzy, szczególnie Kobido to forma rytuału, składającego się z kilku etapów i zestawów technik. Kluczowym elementem zabiegu jest głęboki masaż, drenaż limfatyczny i rozbudowana akupresura twarzy. Specjaliści opracowują także autorskie wersje intensywnego masażu japońskiego, wzbogacając go na przykład jak Witold Pyrkosz – specjalista terapii manualnych twarzy, powięziowym masażem interbukalnym, jak również techniką masażu kulami solnymi i kinesiotapingiem.

Rytuał całego masażu rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania i demakijażu skóry. Podstawą zabiegu wykonywanego przez specjalistę jest odpowiednia intensywność ruchów oraz precyzyjnie dobrane chwyty. Masaż Kobido obejmuje nie tylko twarz, ale również ramiona i kark.

Cały sekret udanego masażu twarzy tkwi w pracy na głębokich tkankach, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie napięcia mięśniowe, co w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Masaż twarzy w pierwszym odczuciu może powodować lekki dyskomfort, ale nie powinien wywoływać bólu. Całościowo masaż przynosi relaks i ukojenie, wspomagając odzyskiwanie zdrowszego i młodszego wyglądu twarzy. – komentuje Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Intensywny masaż tkanek głębokich realizowany w trakcie masażu liftingującego pozwala zniwelować napięcie mięśniowe, a w efekcie przy regularnych sesjach wygładzić drobne zmarszczki. Może więc działać jak naturalny lifting twarzy, w którym zamiast preparatów medycznych wykorzystuje się znajomość anatomii i umiejętność oddziaływania dłońmi na różnych poziomach warstw skóry i mięśni.

Masaż twarzy staje się w dzisiejszych czasach naturalną alternatywą dla inwazyjnej medycyny estetycznej i pozwala uzyskać dobre efekty w zdrowszym i młodszym wyglądzie twarzy. Niwelując napięcia mięśniowe z okolic twarzy i szyi oraz drobne zmarszczki mimiczne, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, wpływając pozytywnie na regenerację i dotlenienie skóry, liftingujący masaż pomaga nam zachować na dłużej skórę w lepszej kondycji. Warto również docenić jego korzyści wynikające z możliwości redukcji stresu i stworzenia dobrej okazji do relaksu.

 

źródło: Innovation PR

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.