Czy to dla każdego jest biznes online?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pixabay

Biznes online - czy to dla każdego? eborowik

Czy da się prowadzić własną firmę siedząc wygodnie przed własnym komputerem w mieszkaniu? Jak najbardziej, ale nie jest to takie proste jak się może wydawać. Każdy biznes ma na celu zarabianie pieniędzy, a będąc sobie samym szefem ciężko jest zachować odpowiednią dyscyplinę. Istnieje wiele form biznesu, do którego nie jest wymaganie posiadanie biura czy dużego zespołu ludzi. Jakie są zalety i wady biznesu internetowego?

Zalety biznesu online

Większość pracowników przyznaje, że gdyby miała możliwość pracy zdalnej to bez wahania by z niej skorzystało. Ponad poła z tych osób twierdzi, że miałoby to pozytywne przełożenie na wydajność co samo w sobie jest dziwnym twierdzeniem, gdyż zakłada słabą motywację do działania w miejscu pracy.

Pandemia pokazała wielu firmom, że organizacja pracy zdalnej jest możliwa. Wydawało się, że właściciele firm zdecydują się na ograniczenie wynajmu powierzchni biurowej albo przynajmniej zwiększą możliwości pracy hybrydowej dla swoich pracowników. Tak się nie stało, biurowce ciągle się budują, a wskaźnik pustostanów w największych polskich miastach spada. Okazało, się że kontrola poczynań pracowników i posiadanie zespołu w jednym miejscu z punktu widzenia właściciela firm są najlepszym rozwiązaniem.

Dlatego osoby chcące pracować zdalnie zazwyczaj zmuszone są do otwarcia własnej działalności gospodarczej. Ten krok potrafi być milowym krokiem w życiu, nie dziwi więc, że nie każdy decyduje się na podjęcie takiej decyzji.

Wśród najczęstszych zalet biznesu online wymienia się:

• Dowolne godziny pracy
• Tworzenie własnej firmy
• Pracowanie w pełni na siebie
• Brak konfliktów ze współpracownikami i szefem
• Niskie koszty działalności
• Urlop w dowolnym momencie
• Pracę z dowolnego miejsca na świecie
• Brak sufitu płacowego

W żadnym z tych sformułowań nie ma kłamstwa, ale każde z nich ma drugą stronę medalu, o wadach za chwilę. Internet stwarza możliwość pracy dla:

• Grafików
• Programistów
• Marketingowców
• Handlowców
• Copywriterów
• Dietetyków
• Blogerów

To tylko część z zawodów, które warto rozważyć decydując się na zdalną prace. Sami ustalamy nasze stawki, przez co możemy na początku pracować za mniej, by po uzyskaniu stabilizacji finansowej wybierać wyłącznie lepiej płatne zlecenia.

Również praca zdalna wydaje się doskonałym pomysłem, ale wymaga sporego samozaparcia, gdyż słoneczna Barcelona, piękna Szwajcaria czy różnorodne pejzaże Stanów Zjednoczonych potrafią odciągać uwagę.

Minusy biznesu online

Każda zaleta ma swój negatywny odpowiednik. Podstawowym problemem jest fakt, że jak sami nie załatwimy sobie klienta to nikt nie zrobi tego za nas. Oczywiście możemy pozyskać odpowiednią osobę odpowiedzialną za zdobywanie klientów, ale to dodatkowy koszt i obowiązki.

Własna firma to również praca nie tylko na cały etat, często pracuje się po 10-12 godzin dziennie i weekendy, nie wiedząc, czy kiedykolwiek ta praca zostanie wynagrodzona. To właśnie największy problem biznesu online, ciągła niepewność ta znika dopiero gdy firma już działa na pełnych obrotach. Początki sprawiają, że ogromna część firm zamyka swoją działalność już w pierwszych 3 miesiącach.

Nie każdy jest stworzony do prowadzenia biznesu online, ale jeśli czujesz, że to droga dla Ciebie to przygotuj się odpowiednio i zacznij działać na własny rachunek. Więcej ciekawych tematów biznesowych i nie tylko znajdziesz na stronie https://faktysatakie.pl/

Źródło informacji: faktysatakie.pl

Źródło informacji: faktysatakie.pl

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
edukację STEM zwiększa możliwości rozwoju młodych kobiet, uchodźczyń i uchodźców na całym świecie

2022-08-08

edukację STEM zwiększa możliwości rozwoju młodych kobiet, uchodźczyń i uchodźców na całym świecie

NOWY JORK, 5 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Kobiety i dziewczęta, które chcą rozwijać swoją wiedzę w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, od dawna muszą stawiać czoło ogromnym wyzwaniom w obszarze, który tradycyjnie jest zdominowany przez mężczyzn. Jednocześnie ostatnie wydarzenia uwypukliły globalny problem rosnącej w ogromnym tempie populacji 89,3 milionów uchodźców, bezpaństwowców zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, z których prawie 27% to kobiety i dziewczęta poniżej 18 roku życia. Edukacja o międzynarodowym zasięgu, w szczególności wirtualna wymiana, jest rzadko wykorzystywana do rozwiązania takich problemów, chociaż może stanowić potężne narzędzie do rozszerzenia wachlarza możliwości dla marginalizowanych grup.
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.