Festiwal Sztuki Iluzji – największe tego typu wydarzenie w Polsce już w ten weekend!

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji wraca po przerwie z niezwykłym wydarzeniem. Jest nim największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji, który skierowany jest do rodzin z dziećmi. To dobra okazja, aby spędzić czas razem. Na tym wyjątkowym evencie wystąpi wiele gwiazd polskiej iluzji, a wszystko to tylko w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem w urokliwym miejscu w otulinie lasów. Festiwal odbędzie się w terminie od 15 do 17 lipca 2022 r.

źródło: Farma iluzji

Obecnie coraz mniej mamy czasu dla siebie i dla rodziny. Natłok obowiązków powoduje, że często zapominamy, jak ważny dla budowania relacji i bezpiecznej więzi z dzieckiem jest czas, jaki spędzimy razem.

Idealną okazją do wspólnej zabawy, która zadowoli zarówno opiekunów, jak i najmłodszych jest Festiwal Sztuki Iluzji – największe tego typu wydarzenie w Polsce! Odbędzie się ono w terminie od 15 do 17 lipca 2022 r. Trzydniowy program festiwalu jest bogaty w różnorodne atrakcje, a wiele z nich odbędzie się w ogromnym namiocie cyrkowym.

źródło: Farma iluzji

Pierwszy dzień Festiwalu będzie należał do osób, z którymi pracujemy na co dzień i które dały Farmie Iluzji wiele serca i wspierały nas w trudnych chwilach. Są to Maciej Pęda i Patrycja Lipińska: dzień rozpoczynamy występem uwalniającego się z kaftana Kacpra Mysiorka, natomiast zakończymy go robiącym wielkie wrażenie występem znanego szerszej publiczności z zupełnie innej strony, bo z serialu Na Wspólnej, Wojciecha Rotowskiego – informuje Dominik Centka, Wiceprezes Zarządu. W sobotę planujemy dzień z kid performerami, którzy mają programy dla dzieci. Będą to m.in. Pan Magiczny, Marta Julia Skoczek oraz niezwykły tik-tokerowiec Pan Buźka. Na niedzielę planowany jest wielki finał oraz duża iluzja w wykonaniu arcymistrza Łukasza Granta. Oprócz tego przewidziane są spotkania z artystami, możliwość uzyskania autografów i poznania ich osobiście – dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest Park Edukacji i Rozrywki – Farma Iluzji. Jest ona miejscem wyjątkowym, rzeczy niemożliwe, stają się tam możliwe. Co istotne, jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji. Miejsce to posiada certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę: Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Niedawno Farma Iluzji zdobyła również tytuł najlepszego parku rozrywki 2022 roku według ogólnopolskiego rankingu portalu dzieckowpodrozy.pl. Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych, edukacji podanej w przyjaznej formie oraz wyjątkowego miejsca do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Zlokalizowana jest w Dolinie Rzeki Okrzejki w otoczeniu ogromnych lasów, w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem.

Cieszymy się, że po przerwie możemy w końcu wrócić do organizacji festiwalu. Ostatnie lata były bardzo trudne dla całej branży. Każde takie wydarzenie to dla nas miesiące przygotowań, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik – mówi Marek Szczypek, Prezes Zarządu Spółki.

Chcemy uczynić te kilka dni świętem iluzji i dać naszym gościom nie tylko szansę, aby zobaczyli najlepszych mistrzów estrady w akcji, ale też spotkali się z nimi i porozmawiali o ich niezwykłej pasji. Warto podkreślić, że świętujemy w tym roku dziesięciolecie otwarcia Parku – dodaje.

źródło: Farma iluzji

W trakcie trwania Festiwalu goście będą mogli również skorzystać z innych atrakcji dostępnych na Farmie Iluzji (bez dodatkowych opłat). Latająca Chata Tajemnic, czyli przechylony domek z krzywą grawitacją, muzeum iluzji, jedyna w tej części Polski opuszczona kopalnia złota czy tunel zapomnienia– to tylko kilka z najbardziej popularnych atrakcji tego miejsca. Ponadto na terenie parku znajdują się również strefy wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, gdzie zregenerują się i odpoczną również sami rodzice. Szczególnie polecana będzie otwarta w tym sezonie piaszczysta Strefa Ochłody z leżakami plażowymi, basenem i brodzikiem.

Więcej na:

www.festiwaliluzji.pl

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

2022-08-05

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

W Internetowym Koncie Pacjenta działa nowa, bezpłatna aplikacja. To program  "8 tygodni do zdrowia" - bezpłatny plan bezpiecznych treningów opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle, w tym cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby reumatyczne.