Jakie tajemnice skrywa Dom Iluzji jednego z najsłynniejszych iluzjonistów w Polsce?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą czy pojawienie na scenie auta-bolidu rajdowego. Marcin Muszyński wziął udział w programie „Mam Talent” i jako pierwszy iluzjonista w Polsce dotarł do ścisłego finału. Jak mieszka jeden z najlepszych iluzjonistów w Polsce? Dotarliśmy do owianych dotychczas tajemnicą informacji. Mamy zdjęcia, które nie były wcześniej publikowane!

źródło: agencjaFACEIT.pl

Ewelina i Marcin Muszyńscy w różnych wywiadach mówili, że w ich domu znajduje się również prywatne Muzeum do którego dotychczas nikt nie miał wstępu. - Projektując nasz dom poniosła nas wyobraźnia i jest tu dużo magii. Nasza praca wiąże się z wieloma pięknymi wspomnieniami, są to chwile sentymentalne i chcieliśmy z Ewelinką otaczać się tymi wspomnieniami na co dzień. W każdy spektakl wkładamy wiele pracy i przygotowań. Muzeum pokazuje historię naszych wykonań, do których lubimy sentymentalnie wracać. Cieszy mnie, że we własnym domu mogę otaczać się właśnie tymi chwilami – podkreślał Marcin Muszyński.

Miejsce to było owiane sekretem najbardziej tajemniczego zawodu na świecie. Dotarliśmy jednak do informacji, że nie jest to dom a Pałac w Konstancinie, który ma 55 pomieszczeń, 13 łazienek, 5 kuchni, saunarium, salę do masażu, siłownie, kino, salę teatralną i basen. Obok Pałacu jest 200m2 dom dla gości. Na zewnątrz jest boisko, kort tenisowy, wodospad i hawajska plaża z palmami, do której dopływa się gondolą! Drzwi wejściowe to wrota, które ważą pół tony! Wewnątrz za nimi znajduje się Muzeum Iluzji XVIII wiecznych rekwizytów. Jest to przestrzeń, która prezentuje całe spektrum twórczości słynnego iluzjonisty. Wewnątrz jest specjalnie wydzielona przestrzeń na tajemnicze rekwizyty oraz scenografie. Znajdują się w nim bogato zdobione kostiumy z występów, słynny lewitujący fortepian czy wielka piła, którą iluzjonista przecina się na scenie. Nie zabrakło również sekretnych przejść, w ścianach oraz różnych tuneli w ścianach przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, bo prowadzą do „Małpiego Gaju”.

Czy iluzjoniści znają faktycznie jakieś sekrety i potrafią wyczarować pieniądze? David Copperfield też ma swoją wyspę...

Marcin Muszyński swoją przygodę z iluzją rozpoczął podczas studiów w Paryżu. Choć już od dzieciństwa fascynował go ten magiczny świat, dopiero jako student na poważnie zainteresował się tematem. Podczas studiów aktorskich spotkał na swojej drodze człowieka, który zachęcił go do zgłębienia tajemnic iluzji. Z czasem Marcin Muszyński zupełnie oddał się tej sztuce, tworząc coraz to kreatywniejsze występy. W trakcie swojego pobytu w Paryżu na wyborach „Najpiękniejszej Słowianki Świata” poznał swoją żonę Ewelinę. Obecnie wspólnie tworzą wszystkie występy, a iluzja jest ich wspólną pasją.

Marcin Muszyński jak sam przyznaje traktuje iluzję jako misję niesienia innym pozytywnych wspomnień. - Iluzja jest dziedziną sztuki dzięki, której możemy chodź na chwile zapomnieć o problemach i trudnościach codziennego życia. Jest to niezwykła sztuka, która zarówno dzieci jak i dorosłych jest wstanie przenieść w świat baśni i fantazji. Jeżeli w trakcie życia mogę sprawić komuś radość to oczywiście to robię, taki jest mój cel. Iluzja urozmaica życie i sprawia, że staje się ono piękniejsze – podkreśla reżyser największych Magic Show w Polsce.

9 maja 2022 r. Marcin Muszyński wraz z Igą Światek i Panią Jolantą Kwaśniewską dostał nominacje i otrzymał statuetkę „Najbardziej Wpływowej Osobowości Roku”.

 

źródło: agencjaFACEIT.pl

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

2022-08-05

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

W Internetowym Koncie Pacjenta działa nowa, bezpłatna aplikacja. To program  "8 tygodni do zdrowia" - bezpłatny plan bezpiecznych treningów opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle, w tym cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby reumatyczne.