Jakie tajemnice skrywa Dom Iluzji jednego z najsłynniejszych iluzjonistów w Polsce?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą czy pojawienie na scenie auta-bolidu rajdowego. Marcin Muszyński wziął udział w programie „Mam Talent” i jako pierwszy iluzjonista w Polsce dotarł do ścisłego finału. Jak mieszka jeden z najlepszych iluzjonistów w Polsce? Dotarliśmy do owianych dotychczas tajemnicą informacji. Mamy zdjęcia, które nie były wcześniej publikowane!

źródło: agencjaFACEIT.pl

Ewelina i Marcin Muszyńscy w różnych wywiadach mówili, że w ich domu znajduje się również prywatne Muzeum do którego dotychczas nikt nie miał wstępu. - Projektując nasz dom poniosła nas wyobraźnia i jest tu dużo magii. Nasza praca wiąże się z wieloma pięknymi wspomnieniami, są to chwile sentymentalne i chcieliśmy z Ewelinką otaczać się tymi wspomnieniami na co dzień. W każdy spektakl wkładamy wiele pracy i przygotowań. Muzeum pokazuje historię naszych wykonań, do których lubimy sentymentalnie wracać. Cieszy mnie, że we własnym domu mogę otaczać się właśnie tymi chwilami – podkreślał Marcin Muszyński.

Miejsce to było owiane sekretem najbardziej tajemniczego zawodu na świecie. Dotarliśmy jednak do informacji, że nie jest to dom a Pałac w Konstancinie, który ma 55 pomieszczeń, 13 łazienek, 5 kuchni, saunarium, salę do masażu, siłownie, kino, salę teatralną i basen. Obok Pałacu jest 200m2 dom dla gości. Na zewnątrz jest boisko, kort tenisowy, wodospad i hawajska plaża z palmami, do której dopływa się gondolą! Drzwi wejściowe to wrota, które ważą pół tony! Wewnątrz za nimi znajduje się Muzeum Iluzji XVIII wiecznych rekwizytów. Jest to przestrzeń, która prezentuje całe spektrum twórczości słynnego iluzjonisty. Wewnątrz jest specjalnie wydzielona przestrzeń na tajemnicze rekwizyty oraz scenografie. Znajdują się w nim bogato zdobione kostiumy z występów, słynny lewitujący fortepian czy wielka piła, którą iluzjonista przecina się na scenie. Nie zabrakło również sekretnych przejść, w ścianach oraz różnych tuneli w ścianach przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, bo prowadzą do „Małpiego Gaju”.

Czy iluzjoniści znają faktycznie jakieś sekrety i potrafią wyczarować pieniądze? David Copperfield też ma swoją wyspę...

Marcin Muszyński swoją przygodę z iluzją rozpoczął podczas studiów w Paryżu. Choć już od dzieciństwa fascynował go ten magiczny świat, dopiero jako student na poważnie zainteresował się tematem. Podczas studiów aktorskich spotkał na swojej drodze człowieka, który zachęcił go do zgłębienia tajemnic iluzji. Z czasem Marcin Muszyński zupełnie oddał się tej sztuce, tworząc coraz to kreatywniejsze występy. W trakcie swojego pobytu w Paryżu na wyborach „Najpiękniejszej Słowianki Świata” poznał swoją żonę Ewelinę. Obecnie wspólnie tworzą wszystkie występy, a iluzja jest ich wspólną pasją.

Marcin Muszyński jak sam przyznaje traktuje iluzję jako misję niesienia innym pozytywnych wspomnień. - Iluzja jest dziedziną sztuki dzięki, której możemy chodź na chwile zapomnieć o problemach i trudnościach codziennego życia. Jest to niezwykła sztuka, która zarówno dzieci jak i dorosłych jest wstanie przenieść w świat baśni i fantazji. Jeżeli w trakcie życia mogę sprawić komuś radość to oczywiście to robię, taki jest mój cel. Iluzja urozmaica życie i sprawia, że staje się ono piękniejsze – podkreśla reżyser największych Magic Show w Polsce.

9 maja 2022 r. Marcin Muszyński wraz z Igą Światek i Panią Jolantą Kwaśniewską dostał nominacje i otrzymał statuetkę „Najbardziej Wpływowej Osobowości Roku”.

 

źródło: agencjaFACEIT.pl

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.