Kolejne osiągnięcie chińskich marek samochodowych na rynku zagranicznym – sprzedaż GWM za granicą osiągnęła 1 mln sztuk

Ocena:

0/5 | 0 głosów

PR Newswire

Kolejne osiągnięcie chińskich marek samochodowych na rynku zagranicznym – sprzedaż GWM za granicą osiągnęła 1 mln sztuk pmalota

BAODING, Chiny, 15 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Dnia 3 lipca podczas imprezy inaugurującej markę TANK w Arabii Saudyjskiej koncern GWM oficjalnie poinformował świat, że skumulowana sprzedaż zagraniczna osiągnęła poziom miliona sztuk, co wyznaczyło nowy kamień milowy w dążeniu do globalizacji.

„Ten właśnie pojazd (GWM TANK300) jest milionowym egzemplarzem eksportowym Grupy GWM. Jest to więc niesamowite osiągnięcie” – powiedział na konferencji Gautam Arun, dyrektor ds. produktów GWM w regionie Bliskiego Wschodu.

Według najnowszych danych sprzedażowych opublikowanych przez GWM, w pierwszej połowie 2022 roku koncern sprzedał łącznie 518 525 nowych pojazdów, z czego 62 823 sztuki trafiły za granicę, co stanowiło 12%.

Jednocześnie, rynek południowoafrykański utrzymał wiodącą pozycję w sprzedaży. Z raportu opublikowanego przez National Association of Automobile Manufacturers of South Africa (NAAMSA) wynika, że w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku HAVAL H6 trzeciej generacji przejął 15% udziałów w rynku segmentu kompaktowych SUV-ów.

Znakomite wyniki sprzedaży zagranicznej GWM wynikają głównie z trzech aspektów: wysokiej jakości produktów, szerokiego zasięgu rynkowego i lokalizacji.

Najwyższej jakości produkty, takie jak GWM POER, TANK300, HAVAL H6 HEV i ORA GOODCAT, zapewniają światowym konsumentom inteligentne, dynamiczne i proekologiczne wrażenia z jazdy. Ponadto trzy marki technologiczne GWM, w tym L.E.M.O.N, TANK i COFFEE intelligence, gwarantują kluczową technologię dla odnowy i modernizacji produktów.

Obecnie produkty GWM są eksportowane do wielu krajów, demonstrując siłę marki i urok chińskiej motoryzacji na całym świecie.

W ubiegłym roku, spółka GWM uruchomiła na rynku tajlandzkim swoją pierwszą na świecie stację doładowującą z fotowoltaicznym wytwarzaniem mocy i magazynowaniem energii oraz ładowaniem. Ponadto firma uruchomiła niemiecką filię w Monachium i założyła europejską siedzibę główną, która ma służyć, jako centrum rozwoju rynku kontynentalnej Europy.

W procesie globalizacji, GWM stymuluje intensywną sprzedaż produktów wysokiej jakości poprzez strategie produkcji i marketingu.

W styczniu 2022 roku, firma oficjalnie przejęła zakład w Iracemápolis w Brazylii i zainwestowała 11,5 mld CNY, aby rozbudować miejscową sieć przemysłową. Poprzez sponsoring wpływowych wydarzeń, takich jak triatlony i zawody surfingowe WSL na rynku australijskim, GWM aktywnie kreuje również miejscowe działania marketingowe, docierając do tamtejszej kultury i życia, zwiększając świadomość klientów na temat marki i produktów.

Już od 25 lat, koncern GWM konsekwentnie realizuje założenia i strategię zdobywania rynków zagranicznych, odnosząc przy tym doskonałe wyniki. W ubiegłym roku sprzedaż zagraniczna firmy wyniosła 142 793 sztuki, co oznacza wzrost o 103,7% w stosunku do roku poprzedniego.

Podczas Internetowej Konferencji Dystrybutorów Zagranicznych kierownictwo firmy poinformowało, że GWM planuje osiągnąć globalną roczną sprzedaż na poziomie 4 milionów sztuk do 2025 roku, z czego około 80% to inteligentne produkty wykorzystujące nowoczesne technologie energetyczne.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1859240/A_New_Achievement_of_Chinese_Auto_Brands_in_Overseas_Market__GWM_s_Overseas_Sales_reached_1_Million.jpg 

Źródło: GWM

 

źródło: PAP MediaRoom

 

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
edukację STEM zwiększa możliwości rozwoju młodych kobiet, uchodźczyń i uchodźców na całym świecie

2022-08-08

edukację STEM zwiększa możliwości rozwoju młodych kobiet, uchodźczyń i uchodźców na całym świecie

NOWY JORK, 5 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Kobiety i dziewczęta, które chcą rozwijać swoją wiedzę w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, od dawna muszą stawiać czoło ogromnym wyzwaniom w obszarze, który tradycyjnie jest zdominowany przez mężczyzn. Jednocześnie ostatnie wydarzenia uwypukliły globalny problem rosnącej w ogromnym tempie populacji 89,3 milionów uchodźców, bezpaństwowców zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, z których prawie 27% to kobiety i dziewczęta poniżej 18 roku życia. Edukacja o międzynarodowym zasięgu, w szczególności wirtualna wymiana, jest rzadko wykorzystywana do rozwiązania takich problemów, chociaż może stanowić potężne narzędzie do rozszerzenia wachlarza możliwości dla marginalizowanych grup.
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.