Narty za granicą? - Nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Narty czy snowboard to sporty, w których łatwo o kontuzję - także na atrakcyjnych stokach za granicą. Wyjeżdżając, aby poszusować w Alpach czy Dolomitach, zadbaj o dobrą polisę ubezpieczeniową na nieprzewidziane wypadki. Dlaczego warto kupić takie ubezpieczenie i jak dopasować jego zakres do swoich potrzeb?

Źródło: PAP MediaRoom

Warto wiedzieć, że tzw. polisa na narty obejmuje nie tylko czas spędzony na stoku, ale także poza nim.

 

Ubezpieczenie narciarskie - co wchodzi w jego zakres?

Polisa dla narciarzy to nic innego, jak ubezpieczenie turystyczne, które uwzględnia dodatkową ochronę podczas uprawiania sportów na śniegu. Ze względu na ich specyfikę takie świadczenie uwzględnia:

- transport do placówki medycznej;

- ochronę NNW;

- koszty związane z akcją ratowniczą (tylko w niektórych krajach Europy);

- leczenie stomatologiczne.

Ubezpieczenie na narty w wersji rozszerzonej obejmuje również bagaż, sprzęt narciarski, rekompensatę za opóźnienie w locie czy transport bliskich. To nie koniec możliwości, jeśli chodzi o zakres polisy. Szczegółowe warunki usługi zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia udostępnianych przez wybrane towarzystwo. Warto się z nimi dokładnie zapoznać przed zakupem produktu ubezpieczeniowego.

 

Jak dopasować polisę do swoich potrzeb?

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z polisy, określ swoje potrzeby, warunki oraz ewentualne ryzyko związane z miejscem, do którego się wybierasz. Pamiętaj, że każde państwo rządzi się własnymi prawami, także w zakresie świadczeń ubezpieczeniowych. Jak zdefiniować swój wyjazd pod tym względem? Zrób to w kilku prostych krokach.

1. Wybierz ośrodek narciarski, sprawdź jego lokalizację i określ ryzyko

Oferta turystyczna dla narciarzy i snowboardzistów w Europie jest imponująca. Wśród setek ośrodków warto poszukać takiego, który ulokowany jest w atrakcyjnym otoczeniu przyrody, gwarantującym niezapomniane wrażenia na stoku, ale i bezpieczeństwo. Najpopularniejsze zimowe kierunki z Polski to Alpy i włoskie Dolomity.

W sieci znajdziesz szereg zestawień ośrodków i pensjonatów, m.in. na stronie https://rankomat.pl/turystyka/narty-w-dolomitach-najlepsze-osrodki-do-szusowania. Warto poznać także opinie innych turystów i ich wrażenia z pobytu w konkretnym miejscu. Każda informacja będzie cenna przy wybieraniu zakresu polisy na narty.

2.  Dostosuj sumę gwarancyjną ubezpieczenia do kosztów leczenia w danym kraju

Zanim opłacisz polisę na narty upewnij się, że pokryje ona koszty leczenia w docelowym kraju. Na etapie zakupu możesz dostosować wysokość sumy gwarancyjnej ubezpieczenia do opłat pobieranych przez lokalne placówki medyczne. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują narciarzom zwykle kilka wariantów takiego produktu. Różnią się one właśnie zakresem usług oraz całościową kwotą gwarancji. Wersja podstawowa ubezpieczenia może np. wynosić maksymalnie 10000 euro. Wówczas obejmuje standardowe koszty leczenia czy assistance. Z każdą kolejną usługą suma gwarancyjna polisy proporcjonalnie wzrasta.

3. Określ swój styl jazdy i związane z nim zagrożenia

Zagraniczny wyjazd na narty to atrakcja zarówno dla początkujących narciarzy, jak i bardziej zaawansowanych hobbystów. Choć jazda amatorska i ekstremalna niosą za sobą różne konsekwencje i ryzyko, każda polisa ubezpieczeniowa musi gwarantować ci poczucie bezpieczeństwa i bezproblemową pomoc, gdy zajdzie taka konieczność.

 

Ubezpieczenie na narty za granicą - jaki to koszt?

Dobra polisa narciarska za wyjazd do Austrii czy Włoch kosztuje zaledwie 3-5 zł za dzień w zakresie podstawowym. Na ostateczną wysokość składki wpływ mają:

- kraj docelowy;

- długość pobytu;

- liczba ubezpieczonych osób;

- typ i zakres pakietu.

Chcesz trenować na najwspanialszych europejskich stokach i czuć się przy tym bezpiecznie? Skorzystaj z internetowej porównywarki ubezpieczeń i w kilka chwil znajdź polisę online, która zapewni ci pełen komfort aktywnego wypoczynku.

 

Źródło informacji: Rankomat

Źródło: PAP MediaRoom

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.