Prowadzisz biznes online? Dowiedz się, jak skuteczniej pozyskiwać klientów dzięki SXO

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pixabay

Prowadzisz biznes online? Dowiedz się, jak skuteczniej pozyskiwać klientów dzięki SXO mherman

Walka o klienta nie jest już tak prosta jak jeszcze kilkanaście lat temu. Znaczenie marketingu znacznie wzrosło, ponieważ cena nie jest już jedynym kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie. Firmy zwiększają budżet na działania promujące markę i produkty oraz śledzą trendy, które pozwalają wyprzedzić konkurencję. Istotnym miejscem obecności biznesu jest internet. To właśnie on odpowiada za wzbudzanie potrzeby zakupowej w kliencie, pozwala pozyskiwać informacje i opinie o produktach, a także ostatecznie prowadzi do finalizacji zakupu. Często użytkownicy internetu zaczynają poszukiwania od wyszukiwarki internetowej, jednak tam są już wszyscy. W jaki sposób zwiększyć szansę na to, aby klient dokonał zakupu właśnie u nas lub po prostu przeszedł na naszą stronę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz

Często ścieżka zakupowa rozpoczyna się od wpisania nazwy produktu lub firmy w Google. Użytkownikowi wówczas ukazują się wyniki wyszukiwania, które najtrafniej pasują do zapytania. W pierwszej kolejności od góry widać reklamy płatne odpowiadające na potrzebę. Poniżej dopiero widoczne są wyniki organiczne. Jednak dlaczego dzieje się tak, że niektóre strony są wyżej niż inne? Wszystko zależy od pozycjonowania danej strony internetowej. Im lepiej zoptymalizowana witryna, nasycona słowami kluczowymi oraz dostosowana do wymagań wyszukiwarki, tym większa szansa, że pojawi się ona wyżej jako wynik wyszukiwania, który najlepiej odpowiada na zapytanie wpisane przez użytkownika. Natomiast skąd Google wie, które strony są tymi „najlepszymi”? Każdego dnia roboty wyszukiwarek skanują wszystkie strony internetowe i na tej podstawie zbierają dane i indeksują w swoich zasobach. Dlatego właśnie wiele firm uważa, że SEO (czyli pozycjonowanie) jest bardzo ważną częścią ich działań marketingowych. Wyższa pozycja w wyszukiwarce oznacza większą szansę na kliknięcie przez użytkownika. Zatem można zadać pytanie, czy w takim razie nie lepiej zainwestować w reklamę płatną. Oczywiście działania pozycjonerskie nie wykluczają stosowania reklam płatnych, jednak jest to temat na osobny artykuł. Jak zacząć działania SEO? Pierwszym krokiem powinien być rzetelny audyt witryny przeprowadzony przez specjalistów. Przykładem jest agencja SEO Grupa iCEA, która na swoim koncie ma setki przeprowadzonych audytów dla klientów z różnych branż (więcej o tym przeczytasz tutaj: https://sxo.pl/audyt-sxo). Eksperci Grupa iCEA wiedzą, że rzetelna analiza jest najważniejszym fundamentem skutecznej strategii SEO.

Jak pozycjonować stronę internetową?

Google na ten temat podaje bardzo ogólne wytyczne, ponieważ klarowne kryteria pozycjonowania strony na najwyższych pozycjach nie są jawne. Przewiduje się, że istnieje nawet 1000 czynników, które mogą wpływać na rankowanie stron w wyszukiwarce. SEO jest długotrwałym procesem – nie da się zająć wysokiej pozycji z dnia na dzień (kliknij po więcej informacji: https://sxo.pl/pozycjonowanie-warszawa). Niezbędna jest systematyczna praca nad elementami, które mogą wpłynąć na nasze miejsce w wynikach wyszukiwania. Istotne jest SEO on-site i off-site.

Pierwszym, bardzo ważnym czynnikiem rankingowym są treści. Nie mogą być one przypadkowe. Google zwraca uwagę na ich wartość oraz optymalizację. Niezbędne jest pisanie poprawnym językiem wraz z odpowiednim stosowaniem słów kluczowych. Na dodatek znaczenie ma formatowanie tekstów oraz nagłówki. Istotna jest również kwestia linkowania. Linkowanie zewnętrzne oraz wewnętrzne to elementy, o których nie można zapominać podczas optymalizacji. Sama budowa strony, szybkość jej ładowania oraz użyteczność to także bardzo ważne elementy, które są czynnikami rankingowymi.

Dlaczego użyteczna strona jest tak ważna?

Jeżeli użytkownik zdecyduje się przejść na naszą stronę wcale nie oznacza to, że zostanie naszym klientem. Strona internetowa musi być przyjazna i intuicyjna. Jej budowa powinna przeprowadzać potencjalnego klienta przez kolejne etapy ścieżki zakupowej. Kluczowym powinno być zapewnienie użytkownikowi jak najlepszych doświadczeń. Tym zagadnieniem zajmuje się dziedzina UX, czyli user experience, które obejmuje wrażenia oraz reakcje internautów na daną witrynę internetową. Rozmieszczenie menu czy przycisków wzywających do działania może zadecydować o tym, czy zakup zostanie sfinalizowany.

Jak widać, SEO nie wystarczy, aby odnieść sukces. Kluczem do niego powinna być synergia działań SEO i UX, która nazywana jest SXO (dowiedz się więcej: sxo.pl). Jest to stosunkowo nowe pojęcie, które ma na celu maksymalizować konwersję. Przykładowo, odpowiednio wdrożona strategia SXO pozwala przyciągnąć na stronę więcej wartościowego ruchu osób, które mają największą szansę skonwertować. Wiedzą o tym eksperci z Grupa iCEA, którzy na swoim koncie mają już setki przeprowadzonych kampanii SXO dla firm z różnych branż. Dlatego właśnie patrząc na marketing, potrzeba szerokiej perspektywy, a nie traktowania poszczególnych dziedzin jako odrębnych bytów. Tylko holistyczne podejście będzie przynosiło efekty w perspektywie długoterminowej. Co o tej usłudze mówią eksperci? Anna Witkowska, SEO Specialist z agencji Grupa iCEA dodaje:

„W biznesie online punktem wyjścia powinno być zrozumienie potrzeb użytkownika i zastanowienie się czy to, czego szuka, znajdzie w prosty sposób na naszej stronie. Istotna jest także kwestia treści nasyconych słowami kluczowymi, które są wartościowe dla użytkowników i trafiają tematycznie do potencjalnie zainteresowanej grupy odbiorców. Skoro częścią SXO jest doświadczenie, to równie ważnym elementem jest optymalizacja strony internetowej. Dobrze zbudowana witryna pod kątem technicznym to nie wszystko – liczy się przyjazność, intuicyjność oraz wygoda użytkownika”.

Więcek na: https://sxo.pl

Źródło informacji: Grupa iCEA

Źródło informacji: Grupa iCEA

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

2022-08-05

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

W Internetowym Koncie Pacjenta działa nowa, bezpłatna aplikacja. To program  "8 tygodni do zdrowia" - bezpłatny plan bezpiecznych treningów opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle, w tym cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby reumatyczne.