Wakacje w kraju nie muszą być nudne

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W naszym kraju z roku na rok przybywa ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas wakacyjnego urlopu. Nową atrakcją, która wzbogaciła polską turystykę w 2022 roku jest na przykład Funzeum łączące w niestandardowy sposób świat rozrywki i edukacji. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia.  Funzeum mieści się na Śląsku, a jego zwiedzanie dostarcza dobrej zabawy, ale także sporej dawki wiedzy podanej w przystępny sposób.

źródło: Innovation PR 

Funzeum - to miejsce pełne kolorów i zabawy, które wyłamuje się ze schematów zwiedzania. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów. Funzeum tworzy kilkadziesiąt różnorodnych, tematycznych instalacji i jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Obiekt tworzą 2 multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Przestrzeń obiektu sprzyja radosnej zabawie i pozwala atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi w każdym wieku. Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z rozrywką i edukacją to cechy, które wyróżniają to miejsce na tle atrakcji dostępnych w Polsce.

Fluorescencyjny las, pole przerośniętych kwiatów, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy „infinity room”, czyli pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster to tylko niektóre przykłady magicznych scenerii wystawy, której można doświadczać podczas zwiedzania.

Funzeum powstało z myślą, aby bawić i edukować, skłaniać do eksplorowania świata oraz poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby pobudzać wyobraźnie, motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w przystępny, ale nowoczesny sposób. - mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

To nietypowe muzeum, które zadebiutowało w Polsce na początku 2022 roku w niczym nie przypomina tradycyjnej placówki muzealnej. Jest to miejsce wyłamujące się ze schematów i pobudzające wyobraźnię. Dzieci to grupa zwiedzających najbardziej zachwycona możliwościami, jakie zostały stworzone dla nich w przestrzeni tego obiektu. Kolor i światło to motyw przewodni, wokół którego zbudowano multimedialną wystawę z interaktywnymi elementami. Ich odkrywanie, dotykanie i wykorzystywanie do kreatywnej zabawy przynosi wiele radości.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła. Odwiedzenie takiego nietypowego miejsca w Polsce podczas wakacji to okazja na ciekawe spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

 

źródło: Innovation PR

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.