Wielki powrót młodzieżowej piłki ręcznej do Kielc

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Po zeszłorocznym sukcesie, wielkim zaangażowaniu uczestników i wspaniałych emocjach, jakie towarzyszyły poprzedniej edycji projektu, Fundacja Orły Sportu wraca z projektem Ręczna na Orliku 2022. To sztandarowy projekt tej organizacji mający na celu promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie treningowe i poszukiwanie nowych talentów sportowych.

„Piłka ręczna to jedna z najbardziej emocjonujących i dynamicznych dyscyplin sportowych. Pragniemy aby młodzi ludzie mogli poszukiwać sportu dla siebie i doskonalić swój talent w wybranej dyscyplinie. Chcemy inspirować i dawać szansę na rozwój. Nasze wydarzenia to też szansa na niezwykłe spotkania z prawdziwymi gwiazdami i sportowymi idolami” - mówi prezes Fundacji Orły Sportu Rafał Wosik.

Fundacja Orły Sportu

Źródło: PAP MediaRoom

 

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w nieco zmodyfikowanej formie w porównaniu z zeszłoroczną edycją. W ramach projektu blisko 200 dzieci z roczników 2010 i młodszych, reprezentujących 12 województw, zostanie zaproszonych na 3-dniowe wydarzenie do Kielc - stolicy piłki ręcznej.

Tu, w dniach 14-16.10.2022r. w Hali Legionów, spotka się 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców, by rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w kraju! Na uczestników czekają medale, puchary, sportowe gadżety i masa atrakcji przygotowana przez najlepszych animatorów i pasjonatów sportu w Polsce.

W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy. Na uczestników czeka masa aktywnych atrakcji i ciekawych spotkań. Tego dnia podczas oficjalnego otwarcia pojawią się gwiazdy sportu oraz politycy wspierający inicjatywy sportowe. Impreza rozpocznie się Wielką Lekcją WF-u z piłką ręczną. To idealna forma rozgrzewki i treningu przed rozgrywkami w kolejne dni, pełna zadań i ćwiczeń piłkarskich. Organizator przewidział masę atrakcji sprawnościowych i ciekawych urządzeń sportowych, dzięki którym można wpierać proces treningowy. Do tegorocznego wydarzenia, podobnie jak w zeszłym roku, dołączyła Polska Agencja Antydopingowa. W ramach akcji POLADA pojawi się ze swoim kamperem - mobilną stacją kontroli, gdzie będzie można poznać pracę tej organizacji od środka. Pracownicy POLADA przeprowadzą także szkolenie związane z czystym sportem i zasadami Fair Play, tak ważnymi zarówno w dorosłym, jak i dziecięcym sporcie.

Kolejne 2 dni imprezy to czas sportowej rywalizacji. Drużyny zmierzą się w uczciwej walce o osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Wszystko będzie się odbywało pod okiem profesjonalnych sędziów i z intensywnym dopingiem fanów i miłośników piłki ręcznej.

„Największych emocji spodziewamy się w niedzielę podczas meczy finałowych. Najlepsze drużyny walczyć będą o puchary i sportowe nagrody. Ale najważniejsze jest dla nas, aby każdy z uczestników wrócił z niezwykłym doświadczeniem i chęcią do rozwoju swojego sportowego talentu” - podkreśla Rafał Wosik.

Już w przyszłym tygodniu Kielce staną się ponownie stolicą piłki ręcznej dla dzieci z całego kraju. Może wśród nich znajdują się przyszli reprezentanci Polski i najlepsi profesjonalni zawodnicy?

Zajrzyjcie do Hali Legionów Kielce 14-16.10.2022 i zobaczcie, jak rywalizują ze sobą najlepsi szczypiorniści w swojej grupie wiekowej.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Projekt Ręczna na Orliku jest finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

 

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

Źródło: PAP MediaRoom

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Mikołajki tuż tuż. Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć wymarzony prezent

2022-12-05

Mikołajki tuż tuż. Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć wymarzony prezent

Przed nami mikołajki i pierwsza okazja, aby podarować bliskiej osobie świąteczny upominek. Serwis Prezentmarzeń realizując badanie sprawdził jakie cechy powinien mieć wymarzony upominek? Komu najbardziej chcemy go podarować? Jakie mamy pomysły na prezent marzeń dla bliskiej osoby?
Ayahuasca - cudowny rytuał czy zagrożenie?

2022-12-05

Ayahuasca - cudowny rytuał czy zagrożenie?

Amazońska mikstura, której popularność rośnie także na zachodzie, ma leczyć duszę i wspomagać ciało. Czy rzeczywiście tak działa, czy może raczej jest niebezpieczna? Co na to nauka?
Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm

2022-12-05

Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm

Zmienne otoczenie gospodarcze powoduje, że polskie firmy szukają możliwości optymalizowania kosztów. Część z nich upatruje takiej szansy w automatyzacji procesów, która pozwala odciążyć pracowników i poprawić ich wydajność, a przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożenie robota jest możliwe już w ciągu kilkunastu dni i od razu przekłada się na pracę firmy. – U jednego z klientów po wprowadzeniu i uruchomieniu robota czynności, które wcześniej wykonywał codziennie przez 2,5 godziny, zostały skrócone do zaledwie 15 minut – mówi Joanna Porębska-Matysiak z SAIO, spółki z Grupy ING, która udostępnia swoim klientom platformę do automatyzacji procesów biznesowych.
Męska „menopauza” - fakt czy mit?

2022-12-05

Męska „menopauza” - fakt czy mit?

O menopauzie słyszała z pewnością większość dorosłego społeczeństwa. Z mężczyznami jest trochę inaczej, choć w mediach nie tak rzadko można natknąć się na słowo "andropauza", które ma odnosić się do problemów dojrzałych panów - na wzór tych, których doświadczają panie. Co ciekawe, w świecie medycznym nie ma konsensusu, że istnieje męską menopauza...
Policjanci pracują nie tylko na służbie

2022-12-04

Policjanci pracują nie tylko na służbie

Służba w Policji, to coś więcej niż tylko praca w wyznaczonych godzinach. Po raz kolejny dowiódł tego mł. asp. Rafał Maziejuk z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Będą po służbie w sklepie spożywczym obezwładnił mężczyznę, który ukradł butelkę alkoholu i groził ekspedientce młotkiem oraz nożem. Za kradzież rozbójniczą, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku

2022-12-04

Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku

– Aby mieć więcej pracowników, więcej osób wykwalifikowanych w różnych zawodach, potrzebujemy ścisłej współpracy z przemysłem i sektorem gospodarczym. I to właśnie robimy podczas WorldSkills – to jest ścisła kooperacja między szkołami i uczelniami a światem biznesu i przemysłu – mówi dr hab. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland. W minionym tygodniu w Gdańsku odbył się krajowy etap kwalifikacji do tych międzynarodowych zawodów, w którym prawie 200 zawodników rywalizowało ze sobą w 22 takich konkurencjach jak architektura krajobrazu, budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, fryzjerstwo czy gotowanie. Zwycięzcy wywalczyli sobie bilety na przyszłoroczne EuroSkills 2023 – czyli europejskie kwalifikacje do etapu światowego.
Polskie produkty mleczne dla wszystkich

2022-12-04

Polskie produkty mleczne dla wszystkich

Dieta powinna być różnorodna - to nasz sposób odżywiania, w którym wszystkie dostępne składniki odżywcze odgrywają bardzo ważną rolę. Patrząc na talerz zdrowego żywienia, proponowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, widać wyraźnie mleko i jego przetwory odgrywające istotną rolę w naszej diecie.
3 szkodliwe nawyki niszczące włosy

2022-12-03

3 szkodliwe nawyki niszczące włosy

Jeśli nasze włosy są pozbawione witalności, oklapnięte i słabe, często winimy za to naturę. Jednak w wielu przypadkach zły wygląd naszych włosów może być efektem niewłaściwej pielęgnacji i przede wszystkim złych nawyków. Oto 3 istotne błędy wpływające na kondycję kosmyków, których należy unikać, aby nie niszczyć włosów.
Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

2022-12-03

Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

Za lenistwo i nieodśnieżenie samochodu można otrzymać mandat od 50 do nawet 3000 zł! I co ciekawe, nawet podczas samego odśnieżania można zostać ukaranym karą grzywny. Jak to możliwe? Sprawdźcie!
Ważne rozstrzygnięcie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

2022-12-03

Ważne rozstrzygnięcie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję UOKiK-u, który przeszło dwa lata temu nałożył karę na Santander Bank Polska. Kara dotyczyła stosowania niedozwolonych zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. SOKiK w uzasadnieniu ustnym wskazał m.in., że mechanizm ustalania kursów przez bank jest obiektywny, a stosowanie spreadów jest normalną praktyką rynkową. Nieprawomocne na razie rozstrzygnięcie może mieć duży wpływ na sprawy frankowe, które toczą się przed polskimi sądami. Te będą bowiem brać go pod uwagę w swoim orzecznictwie.