Elektryczny samochód ciężarowy FOTON iBlue EV otrzymał unijną certyfikację WVTA

Ocena:

0/5 | 0 głosów

PEKIN, 29 lipca 2022 r. /PRNewswire/ -- Dnia 26 lipca samochód ciężarowy FOTON iBlue EV uzyskał certyfikat europejskiej homologacji typu całego pojazdu (WVTA) wydany przez niemiecką organizację TÜV Rheinland, czołowego niezależnego wykonawcę usług badań, kontroli i certyfikacji, również jako jedna z wyznaczonych placówek technicznych, którym powierzono certyfikację WVTA.

źródło: FOTON MOTOR GROUP

Certyfikacja europejska (WVTA) oznacza to, że samochód FOTON iBlue EV jest w pełni zgodny z wyśrubowanymi standardami wyszczególnionymi w przepisach unijnych i co za tym idzie, może by eksportowany do państw UE oraz krajów i regionów poza UE, które wymagają homologacji WVTA. Jest to pierwszy certyfikat homologacji typu pojazdów elektrycznych wydany dla pojazdów ciężarowych produkowanych przez FOTON.

Unijna homologacja WVTA, jako „przepustka” dla produktów motoryzacyjnych na rynek Unii Europejskiej, jest akceptowana na terytorium całej UE bez potrzeby przeprowadzania kolejnych testów do momentu nowelizacji przepisów zawartych w dyrektywach lub wprowadzenia zmian w pojeździe.

Samochód ciężarowy FOTON iBlue przeszedł ponad 30 badań jednostkowych w celu uzyskania homologacji WVTA, takich jak badanie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), bezpieczeństwa elektrycznego, NVH (badanie hałasu i wibracji), systemu ostrzegania przed zmianą pasa ruchu i zaawansowanego systemu hamowania awaryjnego.

W pojeździe wykorzystano wysokowydajny akumulator o dużej gęstości mocy firmy CATL, największego na świecie producenta akumulatorów, i silnik elektryczny synchroniczny PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor). Może całkowicie spełnić wymogi techniczne dla przyspieszenia od 0 do 30 km/h, przyspieszenia przy wyprzedzaniu od 30 do 50 km/h i możliwości ruszania pod górę oraz charakteryzuje się zaawansowaną strategią odzyskiwania energii hamowania i posiada tryb jazdy ECO umożliwiający przystosowanie się do różnych warunków na drodze oraz zapewnienie wyższej wydajności i zasięgu jazdy wydłużonego o 10%. Cały pojazd poddawany jest rygorystycznym badaniom obejmującym akumulator, silnik i elektroniczny system sterowania oraz ponad 800 testom statycznym. Wskaźnik redukcji zasięgu jest niższy lub równy 35% przy niskich temperaturach, przy czym duża możliwość przystosowania do warunków środowiskowych również poprawia wydajność eksploatacyjną pojazdu. Uwzględniając ukończenie 100 000 km testów wytrzymałościowych, bezpieczeństwo całego pojazdu jest również gwarantowane.

Oprócz elektrycznych pojazdów ciężarowych autobusy elektryczne FOTON również uzyskały certyfikację WVTA i od kwietnia tego roku jeżdżą po drogach Nowej Zelandii. Podczas gdy świat wkracza w erę rozwoju opartego na niskiej emisji CO2, firma FOTON również wprowadziła na rynek produkty w pełni elektryczne i produkty o napędzie opartym na wodorze, które stały się częścią krajowych systemów połączeń autobusowych, floty autobusów szkolnych i pojazdów stosowanych na lotniskach na całym świecie. Sukces, jakim jest uzyskanie homologacji WVTA dla samochodu ciężarowego FOTON iBlue EVoznacza, że firma FOTON uzyskała dostęp do najbardziej wymagającego rynku europejskiego.

 

źródło: PAP MediaRoom

źródło: FOTON MOTOR GROUP

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezcenna jagodzianka

2022-08-08

Bezcenna jagodzianka

Obydwa sklepy wielkopowierzchniowe mam w zasięgu wzroku. Ten znajdujący się bliżej rzadziej miewa promocje. Jako że trzy kostki masła sprzedawane gdzie indziej w cenie dwóch akurat nie były mi potrzebne, kupiłam jedną obok za niebotyczne – jak mi się wydaje – ponad dziewięć złotych. Zbeształam się zaraz potem za tak jawne marnotrawstwo pieniędzy. Bo fatygując się trochę dalej, miałabym jeszcze na bułkę. Ich ceny też poszybowały. W małej sieci, żeby zapłacić mniej, trzeba kupić pakiet. Jedna – oddzielnie - kosztuje bowiem nawet 3,50 zł. A że takie małe punkty powstają w Starachowicach jak grzyby po deszczu, zachodzę w głowę, czy ktoś tam robi zakupy? Chyba tak, inaczej nie rozpoczynałyby działalności i to niedaleko od siebie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że znajoma w upalny dzień przyszła tam po lody. 15 zł za pudełko było dla mnie zbyt dużo. Szepnęłam jej nawet, że po drugiej stronie ulicy kupiłaby lepsze lody za dziesięć złotych. – Tak? – spytała i mimo wszystko podeszła do kasy. Skądinąd wiem, że się jej nie przelewa. Widocznie do rosnących cen chce przywyknąć, by inflacja przestała robić na niej wrażenie. Mnie zakłóca sen. Pieniędzy nie przybywa, a wydatków nie ubywa. <czytaj dalej>
Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

2022-08-08

Ołów - cichy zabójca wśród najmłodszych

Ołów może zabijać, i nie chodzi tu o kule, a jego mikroskopijne ilości w skażonym otoczeniu. Nie ulega rozpadowi i kumuluje się w organizmie, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Za zatrucie tym pierwiastkiem odpowiada zanieczyszczenie środowiska i żywność. Zbliża się sezon grzybobrania, pamiętajmy, że grzyby zawierają duże ilości ołowiu, nie podawajmy ich maluchom.
Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

2022-08-07

Pomimo wysokich cen paliwa bilety lotnicze mają pozostać dostępne cenowo dla pasażerów

Notowania ropy naftowej w ostatnich miesiącach pociągnęły za sobą wzrost cen paliwa lotniczego, a to z kolei przełożyło się na ceny biletów. – Nie oznacza to jednak, że bilety staną się niedostępne cenowo dla pasażerów. W takiej sytuacji staramy się kontrolować to, na co mamy wpływ, czyli wszystkie inne pozycje kosztów – mówi Evelin Jeckel z Wizz Air. To, na czym linie lotnicze nie mogą teraz oszczędzać, to koszty pracownicze i zatrudnianie nowego personelu. Węgierski przewoźnik w tym roku przyjął do pracy ponad 1,4 tys. osób i stale rekrutuje.
EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

2022-08-07

EC Szombierki w Bytomiu kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała 3.07 br. ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. „Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”. - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

2022-08-06

Pierwsza superdzielnica w Wiedniu już została ukończona

W czerwcu br. rozpoczęła się w Wiedniu faza pilotażowa nowego projektu, w ramach której stopniowo przebudowywane są ulice i zwalniana jest przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Mniej samochodów, więcej miejsca dla ludzi, to idea tworzenia „Supergrätzl”, tzw. superdzielnic. Model ten ma przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.
Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

2022-08-07

Jaka dieta najlepsza, żeby dbać o zdrowe serce?

Serce jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, można je wspomagać na wiele sposobów. Na jego zły stan wpływa głównie zła dieta, brak ruchu i używki. Osoby aktywne fizycznie są dwa razy mniej narażone na choroby układu krążenia. Dietetyk podpowiada jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby cieszyć się dobrą kondycją przez  długie lata.
Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

2022-08-06

Gdzie możemy spodziewać się tłumów w wakacje?

Wakacje w Polsce to bardzo dobry pomysł! Co roku potwierdza to liczba odwiedzin Polaków w różnych regionach naszego kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy blisko nad morze, w góry oraz na Mazury. Dokąd w tym roku najchętniej wyjeżdżają Polacy? Yanosik sprawdził najbardziej popularne gminy w różnych obszarach naszego kraju!
W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

2022-08-05

W Funzeum nauka współgra z dobrą zabawą [galeria zdjęć]

Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.   
Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

2022-08-05

Widzisz niebezpieczne zachowania na drodze? Reaguj!

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków drogowych. Niektóre zdarzenia skutkują uszczerbkiem na zdrowiu inne nawet śmiercią. Jednak najczęściej wspólnym mianownikiem najpoważniejszych zdarzeń jest brak wyobraźni, brawura czy ignorancja sprawców. Takim zachowaniem wykazał się 27 - latek, którego nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrował i przesłał na skrzynkę „STOP agresji drogowej” inny kierujący. Kielczaninowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

2022-08-05

Bezpieczny trening dla osób nieaktywnych i przewlekle chorych

W Internetowym Koncie Pacjenta działa nowa, bezpłatna aplikacja. To program  "8 tygodni do zdrowia" - bezpłatny plan bezpiecznych treningów opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle, w tym cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, astmę, choroby reumatyczne.