Jak działa dobry monitoring wizyjny?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Profesjonalny monitoring wizyjny może realnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa pracowników oraz całej firmy. W jaki sposób powinien być skonfigurowany cały system? Czy to już ten czas, kiedy sztuczna inteligencja może autonomicznie zarządzać takim oprogramowaniem?

Źródło: PAP MediaRoom

Monitoring wizyjny - co warto o nim wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że nie istnieje jedna, uniwersalna definicja profesjonalnego systemu kamer. W dużej mierze wynika to z tego, że taki monitoring będzie pełnił zupełnie inną funkcję w sklepie wielkopowierzchniowym, w domu czy na terenie wybranej dzielnicy, którą zarządza gmina.

Praktyka pokazuje jednak, że grupą, która stawia przed takim systemem bardzo ambitne cele, zwykle są przedsiębiorcy. Trudno się temu dziwić: rosnące koszty utrzymania tradycyjnej ochrony skłaniają wielu biznesmenów do poszukiwania oszczędności. Ich wybór bardzo często pada na system monitoringu wizyjnego oferowany przez Deltaprime.

Dlaczego to właśnie oferta tej firmy wzbudza tak duże zainteresowanie? Ponieważ to właśnie przedsiębiorstwo z Gliwic pokazuje, że odpowiednio zaprojektowany system, nie dość, że bez problemu może zastąpić agenta ochrony, to jeszcze zapewnia zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa.

„Praktycznie każdy z obowiązków agenta ochrony jesteśmy w stanie zastąpić rozwiązaniem systemowym. Punktem wyjścia jest poznanie potrzeb klienta w zakresie ochrony, obecnego zakresu obowiązków agentów oraz sposobu funkcjonowania zakładu. Następnie, na podstawie zgromadzonych danych, tworzony jest projekt systemu zabezpieczeń, który będzie odpowiedzią na konkretne wymagania” - mówi Michał Bogdał, CEO Deltaprime.

 

Monitoring wizyjny w miejscu pracy - czym powinien się charakteryzować?

Jedną z kluczowych cech takiego systemu powinna być jego uniwersalność. W jaki sposób należy ją rozumieć? Przede wszystkim, wdrożony system monitoringu wizyjnego powinien realnie zastępować agenta ochrony. To zaś oznacza, że oprogramowanie powinno poradzić sobie z takimi zadaniami, jak:

●    zapewnieniem właściwego dozoru mienia,

●    wykonywaniem wideo-obchodów,

●    kontrolowaniem ruchu pieszego i kołowego (wraz z prowadzeniem jego ewidencji),

●    rejestrowaniem i awizacją gości,

●    zarządzaniem procesem wydawania kluczy,

●    kontrolą i nadzorem nad dostępem do pomieszczeń.

Nowoczesny system kamer to także profesjonalny system analityki obrazu. Najbardziej rygorystyczne testy w tym zakresie prowadzi brytyjskie CPNI. Profesjonalne firmy, które na pierwszym miejscu stawiają na najwyższą jakość, korzystają z oferty producentów, którzy spełnili ich restrykcyjne standardy.

Wsparcie ze strony sztucznej inteligencji i kompatybilność z normami CPNI to jednak nie wszystko. Bardzo duże znaczenie ma też odporność sieci. Powinna ona poradzić sobie m.in. z takimi wyzwaniami jak zanik łączności, z sabotażem przemysłowym czy awariami zasilania. Jak widać, odpowiedź na pytanie o to, na czym polega monitoring wizyjny, jest bardzo szeroka.

 

Po jakim czasie system kamer może się zwrócić?

To kolejna kwestia, obok której trudno przejść obojętnie. Jeśli chcielibyśmy utrzymywać jednego agenta ochrony całodobowo, to przy stawce zbliżonej do 25 złotych za godzinę w cztery lata zapłacimy takiej tradycyjnej firmie ochroniarskiej ponad milion złotych. To spora kwota.

W tym samym czasie, decydując się na profesjonalny system monitoringu w abonamencie, w cztery lata wydamy mniej więcej 215 tysięcy złotych. Oznacza to, że realny zysk, jaki będziemy mogli przeznaczyć np. na dalsze inwestycje w firmę, będzie zbliżony do 820 tys. PLN.

 

Źródło informacji: Deltaprime

Źródło: PAP MediaRoom

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Rozrywkowe wydatki i nawyki Polaków

2023-03-27

Rozrywkowe wydatki i nawyki Polaków

Dla 39% zapytanych Polaków 100 zł miesięcznie to kwota, jaką mogą przeznaczyć na aktywności w czasie wolnym. Budżet miesięczny  na rozrywkę na poziomie od 100 do 300 zł wskazało także 39% respondentów. Z kolei 14% ankietowanych zadeklarowało, że dysponuje budżetem od 300 do 500 zł miesięcznie na przyjemności i rozwój hobby. To wnioski pochodzące z badania „Nawyki Polaków spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.
Jest kolejny powód, by żyć zdrowo

2023-03-26

Jest kolejny powód, by żyć zdrowo

Lekarze często mówią, że rokowanie w danej chorobie w dużej mierze zależy od tego, w jakim stanie jest pacjent w momencie podejmowania terapii. I zwykle im lepszym, tym lepsze rokowanie. A - jak donoszą naukowcy - jakość życia przed leczeniem onkologicznym wpływa też na tolerancję chemioterapii. Nie zapominajmy też, że takie elementy życia, o których decydujemy, jak dieta oraz ruch, obniżają ryzyko samej choroby.
U połowy ludzi nadmierne spożycie kawy może prowadzić do problemów z nerkami

2023-03-25

U połowy ludzi nadmierne spożycie kawy może prowadzić do problemów z nerkami

Kawa od kilku lat jest w Polsce elementem oficjalnych zaleceń dietetycznych, a zdecydowana większość Polaków pije ją codziennie. Przypisuje się jej szereg prozdrowotnych właściwości, w tym m.in. wspomaganie profilaktyki Alzheimera, chorób układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycy. Jednak najnowsze badania naukowców z Kanady i Włoch wykazały, że u części ludzi nadmierne spożycie kawy może prowadzić do dysfunkcji nerek, za co odpowiada obecność określonego wariantu genu CYP1A2. Ma go połowa populacji, która w efekcie metabolizuje kofeinę czterokrotnie wolniej. Zdaniem badaczy nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z kawy, a jedynie ograniczenie jest spożycia.
Jak sprawdzić liczbę swoich punktów karnych?

2023-03-24

Jak sprawdzić liczbę swoich punktów karnych?

Punkty karne są obecnie ważne przez dwa lata od dnia uiszczenia kary grzywny. Nie wiecie, ile macie punktów na swoim koncie? Możecie to bardzo łatwo sprawdzić – przez Internet lub w komisariacie policji. Sprawdźcie instrukcję, jak to zrobić!
Nutri – trychologia jako nowy trend, czyli naukowy wpływ naturalnych ekstraktów roślinnych na włosy

2023-03-24

Nutri – trychologia jako nowy trend, czyli naukowy wpływ naturalnych ekstraktów roślinnych na włosy

Nowym trendem w trychologii jest wykorzystanie ekstraktów roślinnych, które wykazują właściwości wspierające  w hamowanie wypadania włosów i stymulowanie ich do wzrostu. Uzupełnienie diety o te składniki może wspierać wzrostu włosów, wsparać mikrokrążenia w skórze, poprawiać pigmentację włosów czy wykazywać działanie antyoksydacyjne.
Rząd wciąż będzie wspierał samorządy w zapewnieniu wkładu własnego przy funduszach UE

2023-03-23

Rząd wciąż będzie wspierał samorządy w zapewnieniu wkładu własnego przy funduszach UE

Beneficjenci programów regionalnych wciąż mogą liczyć na wsparcie rządu przy zapewnieniu części wkładu własnego - zapewniła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. W najbliższym czasie MFiPR ma przystąpić do aktualizacji kontraktów programowych w zakresie takiego wsparcia.
Aktywne uczenie i elastyczność będą jednymi z kluczowych kompetencji przyszłości

2023-03-23

Aktywne uczenie i elastyczność będą jednymi z kluczowych kompetencji przyszłości

– Szybka cyfryzacja i rozwój koncepcji przemysłu 4.0 wymuszają nabywanie nowych umiejętności w obszarach takich jak nowe technologie, cyberbezpieczeństwo, robotyzacja czy analiza danych. Jednocześnie, wraz z postępującą automatyzacją, na znaczeniu zyskują kompetencje miękkie, w których maszyny nie będą w stanie zastąpić ludzi. W tych szybko zmieniających się realiach rynku pracy jedną z kluczowych kompetencji przyszłości jest więc dążenie do samorozwoju, aktywne uczenie się i stałe podnoszenie swoich umiejętności – wskazuje Aleksandra Kowalik z PKO BP.
Czy w Polsce zabraknie wody?

2023-03-22

Czy w Polsce zabraknie wody?

Wiele krajów zmaga się z postępującą suszą. Ten problem nie jest obcy również Polsce. Na tle Europy mamy jedne z najmniejszych odnawialnych zasobów wody pitnej na mieszkańca. Czy grożą nam całkowite wyschnięcia rzek i brak wody w kranach?
Ponad milion Polaków gra online u nielegalnych bukmacherów

2023-03-16

Ponad milion Polaków gra online u nielegalnych bukmacherów

Mimo podjętych w ostatnich latach działań zmierzających do uszczelnienia branży hazardowej szara strefa w tym obszarze wciąż ma się dobrze. Według wyliczeń EY stanowi ona ponad połowę całego rynku kasyn i zakładów bukmacherskich online, a według danych H2 Gambling ze stron nielegalnych operatorów korzysta w Polsce nawet 1,2 mln klientów. Jak wskazuje prezes Superbet Polska Adam Lamentowicz, powodem jest przede wszystkim nadmierne obciążenie fiskalne legalnie działającej części branży. Dlatego jej przedstawiciele apelują o lepszą współpracę z organami państwa w celu wypracowania lepszych rozwiązań. – Mamy ten sam problem i tego samego przeciwnika, więc powinniśmy łączyć siły z regulatorem i całym rynkiem – mówi Adam Lamentowicz.
Kobieca piłka nożna wreszcie ruszyła z miejsca

2023-03-16

Kobieca piłka nożna wreszcie ruszyła z miejsca

– Kobiecy futbol znajduje się w punkcie zwrotnym, dlatego konieczne jest strategiczne podejście do tematu, żeby wykorzystać tę dynamikę – wskazał PZPN w opublikowanej na początku lutego „Strategii piłki nożnej kobiet w Polsce na lata 2022–2026”. Wśród jej założeń jest m.in. podwojenie w ciągu trzech lat liczby zawodniczek, trenerek i sędzi zaangażowanych w piłkę nożną. – Kobieca piłka nożna w Europie i na świecie stale się rozwija – zauważa Grzegorz Stefanowicz, dyrektor Departamentu Piłkarstwa Kobiecego w PZPN. Związek stara się o organizację mistrzostw Europy w kobiecej piłce w 2025 roku. Decyzja UEFA w tej sprawie powinna zapaść już w kwietniu.