Jak nosić pierścionek?

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pierścionki to biżuteria, którą ma chyba każda, albo prawie każda, kobieta. Najpopularniejsze są oczywiście te zaręczynowe oraz obrączki, jednak warto nosić też pierścionki jako ozdoby na innych palcach dłoni. Wbrew pozorom, dobrze dobrane mogą być idealnym dopełnieniem stylizacji.

Źródło: PAP MediaRoom

Pierścionki mogą być wykonane z różnych kruszców i mieć różne kształty. Wiele różnych modeli jest np. w ofercie Lilou (https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/pierscionki/pierscionki-zlote-585.html). Oczywiście najczęściej kobiety noszą pierścionki zaręczynowe i obrączki. Styliści i miłośnicy mody zachęcają jednak, by nosić je na każdym palcu i traktować je jako istotną ozdobę.

 

Jak nosić pierścionek zaręczynowy?

Na jakim palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? To zależy od kraju i jego tradycji. W Polsce niegdyś nosiło się go na lewej dłoni, obecnie odwrotnie - nosi się go na palcu serdecznym prawej dłoni. Co wpłynęło na to, jak dziś się nosi pierścionek zaręczynowy? Przed powstaniem styczniowym na prawej ręce wdowy nosiły obrączki ślubne. Gdy podczas walki Polacy ponieśli klęskę, mężatki postanowiły również przełożyć swoje pierścionki na prawą dłoń, solidaryzując się tym samym z kobietami, których mężowie polegli. I tak zostało do dziś. Przyjmuje się też, że pierścionek zaręczynowy przygotowuje palec serdeczny do założenia w przyszłości obrączki.

Później, na tym palcu pojawia się ślubna obrączka. Co wtedy? Wówczas albo nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę razem na prawym palcu serdecznym lub przekłada się go na lewą dłoń.

Co ciekawe, w wielu krajach na świecie, jest zwyczaj noszenia pierścionka zaręczynowego na lewej dłoni. To także nie jest przypadek i wywodzi się ze starożytnej Grecji. Uważali oni bowiem, że żyła palca serdecznego lewej dłoni prowadzi do serca.

Z kolei np. na Węgrzech nie ma pierścionka zaręczynowego. Mężczyzna wręcza kobiecie obrączkę, którą przekłada się z lewej ręki na prawą podczas ślubu.

 

Pierścionki noszone na kciuku - co oznaczają?

Pierścionki na kciuku noszą kobiety, które lubią bawić się modą, są otwarte na nowości i chętnie eksperymentują, jeśli chodzi o ubrania i biżuterię. Założenie obrączki na kciuk oznacza też ślub z osobą tej samej płci. Bardzo często finezyjne ozdoby na tym palcu mają osoby młode, które chcą tym samym wyrazić przynależność do subkultury lub swoją indywidualność.

 

Palec wskazujący - czy na nim też nosi się pierścionki?

Przyjmuje się, że na palcu wskazującym pierścionki noszą osoby, które chcą (czasem może podświadomie) podkreślić swoją wyjątkowość. Jak się okazuje zakładanie pierścionka na ten palec może poprawiać samoocenę i dodawać pewności siebie. Co ciekawe, ortodoksyjni Żydzi zakładają na ten palec pierścionek zaręczynowy.

 

Kto nosi pierścionki na palcu środkowym?

Noszenie pierścionków na palcu środkowym, tak samo jak w przypadku palca wskazującego dodaje pewności siebie. W Chinach uznaje się, że noszenie pierścionka na środkowym palcu pozwala zachować w życiu równowagę i harmonię. Ma on również pomagać w odróżnieniu tego, co jest dobre, a co złe.

 

Pierścionek na małym palcu

Dawniej na mały palec zakładało się rodowe sygnety oraz pierścienie mające wyjątkowe znaczenie. W niektórych grupach społecznych uznaje się, że kobieta, która na ten palec zakłada ozdobę jest otwarta seksualnie. Obecnie kobiety, które zakładają na ten palec biżuterię, raczej chcą się wyróżnić i rzadko kierują się sentymentem co do niej.

Więcej na: https://lilou.pl/ 

 

Źródło informacji: lilou.pl

Źródło: PAP MediaRoom

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.