Laureaci jednego z największych programów stypendialnych zostali nagrodzeni

Ocena:

0/5 | 0 głosów

eborowik śr., 07/07/2021 - 12:03
Fundacja Our Future Foundation - Gala (1)

 
1 lipca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich spotkali się studenci, licealiści, przedstawiciele polskiego biznesu i członkowie rządu, by nagrodzić 22 laureatów Programu Stypendialnego organizowanego przez Fundację Our Future Foundation. Była to już druga edycja wydarzenia.

W gali wręczenia stypendiów wzięło udział 120 zaproszonych gości, a wydarzenie można było także obejrzeć online oraz na antenach Polsat News, TVP Info oraz TV Republika. Rada Fundacji wyłoniła 22 laureatów Programu Stypendialnego spośród ponad 300 aplikantów z całej Polski. Program skierowany jest do uczniów szkół średnich, chcących aplikować na najlepsze światowe uniwersytety. W Łazienkach stypendia licealistom wręczali m.in. Paweł Majewski (PGNiG), Jan Emeryk Rościszewski (PKO BP), Piotr Mazurek (KPRM), Krzysztof Borusowski (BEST S.A.), Wojciech Murdzek (MEiN), Zuzanna Piasecka (BGK) oraz Michał Sapota (HRE Investments). Zwycięzcy zostaną objęci całoroczną opieką edukacyjną przez starannie dobranych mentorów, którzy sami są absolwentami lub studentami takich uniwersytetów jak Oxford, Harvard, Cambridge, Yale czy London School of Economics. 

„Stypendium to dla mnie wielka szansa. Zawsze marzyłem o studiowaniu na Rotterdam Business School, ale ucząc się w Rzeszowie, Holandia wydawała się całkiem odległa. Moim mentorem została teraz studentka tej uczelni, która może pomóc mi w aplikacji i w przygotowaniu do studiów. W dodatku będę czuł się pewniej mając świadomość, że jest tam ktoś kogo już znam, kto będzie mógł pokazać mi campus i dać jakieś wskazówki” – mówi Kamil Tomkowicz, laureat programu stypendialnego i uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Mentorzy będą wspierać uczniów w wybraniu odpowiedniej ścieżki edukacyjnej i w przygotowaniu ich do procesu rekrutacyjnego zagranicznych uczelni. Teraz laureaci wyruszą w Rejs Mentoringowy po mazurskich jeziorach, podczas którego będą brali udział w spersonalizowanych zajęciach i warsztatach, które pomogą im w dalszym rozwoju. Dodatkowo będą mieli okazję osobiście spotkać się ze swoimi mentorami, a także zintegrować we własnym gronie. 

„Za nami druga już udana gala Programu Mentoringowego Our Future Foundation. Ten dzień należał przede wszystkim do naszych laureatów. Najbardziej cieszy nas, że 22 młode, utalentowane osoby rozpoczęły dziś drogę na najlepsze uczelnie świata. Pomagając polskiej młodzieży w uzyskaniu światowej klasy edukacji oraz zachęcając do powrotu z tym kapitałem intelektualnym do kraju, inwestujemy w przyszłość naszego narodu. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia licznych sponsorów i patronów, którym serdecznie dziękujemy. A teraz czas na Rejs” – powiedział Michał Maurycy Mazur, prezes Fundacji. 

Our Future Foundation ma już 5-letnie doświadczenie we wspieraniu uzdolnionej młodzieży. Działania Fundacji skupiają się na walce z przeciwnościami jakie napotykają ambitni, młodzi ludzie z nieuprzywilejowanych środowisk na ścieżce swojej edukacji. Organizacja zapewnia im zarówno wsparcie merytoryczne jak i pomoc w zdobywaniu funduszy. Do tej pory fundacji udało się pomóc już ponad 90 młodym Polakom, którzy dzięki wsparciu mentorów oraz ciężkiej pracy rozpoczęli naukę na takich uniwersytetach jak Oxford, Stanford, NYU, UCL czy Berkley. Owocem działań fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Sponsorami Gali Wręczenia Stypendiów OFF 2021 byli:

PGNiG S.A. – sponsor strategiczny

HRE Investments – sponsor główny

Goldman Sachs, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Polski Cukier – sponsorzy 

Partnerami gali byli: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Grupa LOTOS S.A.

Patronat Medialny nad Galą objęli: Dziennik Gazeta Prawna, Onet, Business Insider, INN Poland, ISBnews, My Company Polska, Do Rzeczy, Tygodnik Przegląd, Polska Agencja Prasowa, Niezależna.pl, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie.

Źródło informacji: Fundacja Our Future Foundation

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.