Pekin/łyżwiarstwo szybkie - Wójcik: bardzo przydatne doświadczenie

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Panczenistka Andżelika Wójcik, która zajęła 20. miejsce na 1000 m na olimpijskim torze w Pekinie, ceni sobie doświadczenie zdobyte podczas pierwszych w karierze igrzysk. "Ale nie ma co wynosić tej imprezy na piedestał. Zawody jak każde inne" - oceniła.

 

Pekin, Chiny, 17.02.2022. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2022. Polka Andżelika Wójcik po biegu na 1000 m łyżwiarek szybkich, 17 bm. w Pekinie. (gj) PAP/Grzegorz Momot

Wójcik uzyskała czas 1.16,79 i straciła ponad trzy i pół sekundy do triumfatorki - Japonki Miho Takagi. Polka rozpoczęła szybko, później jej tempo spadło.

 

"Obmyślając i realizując inne strategie na ten dystans uświadomiłam sobie, że mocne 600 m i utrzymanie ostatniej rundy to dla mnie najlepsze rozwiązanie" - tłumaczyła.

 

Wyniki zarówno na 500 m (11. miejsce) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym nie były takie, na jakie liczyła.

 

"Na pewno mogło być lepiej, ale w tym okresie covidowym i tak się cieszę, że mogłam stanąć na starcie i powalczyć z mistrzynią olimpijską. Inni zawodnicy z naszego teamu mieli pewne perypetie, równie dobrze mogłabym dzisiaj siedzieć w pokoju hotelowym na kwarantannie i oglądać zawody leżąc w łóżku" - zauważyła.

 

Jak zaznaczyła, ranga imprezy jej nie onieśmieliła.

 

"Bardzo przydatne doświadczenie, choć nie ma co wynosić tej imprezy na piedestał. To zawody jak każde inne, są takie same zawodniczki, z jakimi się ścigam na innych zawodach. Na kolejne igrzyska można poszukać lepszych strategii przygotowawczych" - uważa 25-letnia panczenistka.

 

Przed rozpoczęciem zmagań w Chinach Wójcik zapowiadała, że zamierza walczyć o medal.

 

"Przed następnymi igrzyskami zachowam to nastawienie. Trzeba celować w księżyc, bo jeśli nawet tam nie dotrzemy, to przynajmniej trafimy na orbitę" - uzasadniła.

 

Choć uważa, że mentalnie była dobrze przygotowana do zawodów, nie ma pewności co do odpowiedniego doboru treningów.

 

"Z głową było ok, chociaż ten okres wyczekiwania i ta atmosfera reżimu covidowego... Może fizycznie też coś było nie tak. Trening jest narzędziem dojścia do celu, może zastosowałam niewłaściwe narzędzia" - analizowała.

 

Wójcik zakończyła już starty w Chinach. Ceremonię zamknięcia igrzysk zaplanowano na niedzielę.

 

Z Pekinu - Maciej Machnicki (PAP)

 

mm/ sab/

PAP

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Mikołajki tuż tuż. Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć wymarzony prezent

2022-12-05

Mikołajki tuż tuż. Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć wymarzony prezent

Przed nami mikołajki i pierwsza okazja, aby podarować bliskiej osobie świąteczny upominek. Serwis Prezentmarzeń realizując badanie sprawdził jakie cechy powinien mieć wymarzony upominek? Komu najbardziej chcemy go podarować? Jakie mamy pomysły na prezent marzeń dla bliskiej osoby?
Ayahuasca - cudowny rytuał czy zagrożenie?

2022-12-05

Ayahuasca - cudowny rytuał czy zagrożenie?

Amazońska mikstura, której popularność rośnie także na zachodzie, ma leczyć duszę i wspomagać ciało. Czy rzeczywiście tak działa, czy może raczej jest niebezpieczna? Co na to nauka?
Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm

2022-12-05

Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm

Zmienne otoczenie gospodarcze powoduje, że polskie firmy szukają możliwości optymalizowania kosztów. Część z nich upatruje takiej szansy w automatyzacji procesów, która pozwala odciążyć pracowników i poprawić ich wydajność, a przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożenie robota jest możliwe już w ciągu kilkunastu dni i od razu przekłada się na pracę firmy. – U jednego z klientów po wprowadzeniu i uruchomieniu robota czynności, które wcześniej wykonywał codziennie przez 2,5 godziny, zostały skrócone do zaledwie 15 minut – mówi Joanna Porębska-Matysiak z SAIO, spółki z Grupy ING, która udostępnia swoim klientom platformę do automatyzacji procesów biznesowych.
Męska „menopauza” - fakt czy mit?

2022-12-05

Męska „menopauza” - fakt czy mit?

O menopauzie słyszała z pewnością większość dorosłego społeczeństwa. Z mężczyznami jest trochę inaczej, choć w mediach nie tak rzadko można natknąć się na słowo "andropauza", które ma odnosić się do problemów dojrzałych panów - na wzór tych, których doświadczają panie. Co ciekawe, w świecie medycznym nie ma konsensusu, że istnieje męską menopauza...
Policjanci pracują nie tylko na służbie

2022-12-04

Policjanci pracują nie tylko na służbie

Służba w Policji, to coś więcej niż tylko praca w wyznaczonych godzinach. Po raz kolejny dowiódł tego mł. asp. Rafał Maziejuk z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Będą po służbie w sklepie spożywczym obezwładnił mężczyznę, który ukradł butelkę alkoholu i groził ekspedientce młotkiem oraz nożem. Za kradzież rozbójniczą, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku

2022-12-04

Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku

– Aby mieć więcej pracowników, więcej osób wykwalifikowanych w różnych zawodach, potrzebujemy ścisłej współpracy z przemysłem i sektorem gospodarczym. I to właśnie robimy podczas WorldSkills – to jest ścisła kooperacja między szkołami i uczelniami a światem biznesu i przemysłu – mówi dr hab. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland. W minionym tygodniu w Gdańsku odbył się krajowy etap kwalifikacji do tych międzynarodowych zawodów, w którym prawie 200 zawodników rywalizowało ze sobą w 22 takich konkurencjach jak architektura krajobrazu, budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, fryzjerstwo czy gotowanie. Zwycięzcy wywalczyli sobie bilety na przyszłoroczne EuroSkills 2023 – czyli europejskie kwalifikacje do etapu światowego.
Polskie produkty mleczne dla wszystkich

2022-12-04

Polskie produkty mleczne dla wszystkich

Dieta powinna być różnorodna - to nasz sposób odżywiania, w którym wszystkie dostępne składniki odżywcze odgrywają bardzo ważną rolę. Patrząc na talerz zdrowego żywienia, proponowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, widać wyraźnie mleko i jego przetwory odgrywające istotną rolę w naszej diecie.
3 szkodliwe nawyki niszczące włosy

2022-12-03

3 szkodliwe nawyki niszczące włosy

Jeśli nasze włosy są pozbawione witalności, oklapnięte i słabe, często winimy za to naturę. Jednak w wielu przypadkach zły wygląd naszych włosów może być efektem niewłaściwej pielęgnacji i przede wszystkim złych nawyków. Oto 3 istotne błędy wpływające na kondycję kosmyków, których należy unikać, aby nie niszczyć włosów.
Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

2022-12-03

Mandat za nieodśnieżony samochód to nie mit!

Za lenistwo i nieodśnieżenie samochodu można otrzymać mandat od 50 do nawet 3000 zł! I co ciekawe, nawet podczas samego odśnieżania można zostać ukaranym karą grzywny. Jak to możliwe? Sprawdźcie!
Ważne rozstrzygnięcie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

2022-12-03

Ważne rozstrzygnięcie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję UOKiK-u, który przeszło dwa lata temu nałożył karę na Santander Bank Polska. Kara dotyczyła stosowania niedozwolonych zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. SOKiK w uzasadnieniu ustnym wskazał m.in., że mechanizm ustalania kursów przez bank jest obiektywny, a stosowanie spreadów jest normalną praktyką rynkową. Nieprawomocne na razie rozstrzygnięcie może mieć duży wpływ na sprawy frankowe, które toczą się przed polskimi sądami. Te będą bowiem brać go pod uwagę w swoim orzecznictwie.