Smaczny Dzień Kobiet – zaskocz ukochane kobiety już od rana!

Ocena:

0/5 | 0 głosów

8 marca to wyjątkowa data w polskim kalendarzu. Dzień Kobiet jest świętem, które niezależnie od okoliczności, zawsze obchodzone było z odpowiednimi honorami. I choć część kobiet czeka na symbolicznego kwiatka, nadal doceniają niespodzianki. Co jak co, ale aktywność mężczyzny w kuchni zawsze wiąże się z pewnego rodzaju nieoczekiwanym efektem. Co zrobić, by wyczarować w kuchni tylko miłe wspomnienia?

źródło: Commplace

 

Poranek inny niż wszystkie

Tegoroczny Dzień Kobiet wypada we wtorek. W większości domów poranek będzie więc wyglądał podobnie, jak inne – wszyscy będą biegać, starając się nie spóźnić do pracy i odwieźć na czas dzieci do szkoły czy przedszkola. Warto więc tego dnia nastawić budzik trochę wcześniej i – angażując do tego całą męską część rodziny – przygotować dla swoich kobiet szybkie, ale pożywne śniadanie, które następnie wspólnie zjemy. – Jeśli w przygotowaniu śniadania będą nam pomagały dzieci, z powodzeniem poradzą sobie np. z kanapkami. - podpowiada Ewa Polińska, ekspert MSM Mońki. - Zabawne kanapki z żółtym serem, ozdobione papryką, sałatą, pomidorem i ogórkiem, to najprostszy wyraz miłości i troski. Dodatkowo porcja sera spożyta rano, zapewni wszystkim optymalną dawkę energii praktycznie na cały dzień.

Świętowania ciąg dalszy

Śniadanie powinno być tylko preludium do świętowania Dnia Kobiet. Kolejną kulinarną niespodzianką może być lunch czy drugie śniadanie. Posiłki przygotowane przez ukochanego mężczyznę – męża, partnera, tatę – z pewnością będą smakować wyjątkowo. Co spakować do lunchboxa? Orzeźwiająca sałatka z żółtym serem i pomarańczą (przepis podajemy pod artykułem) z pewnością pozytywnie zaskoczy niejedną kobietę i sprawi, że spojrzy na swojego mężczyznę z niekłamanym podziwem. Rada dla Panów? Zadbajcie o to, by czas Waszych kobiety zwolnił w ciągu dnia. Do „śniadaniówki”, którą kobieta otworzy w pracy, warto dołączyć osobisty liścik. Może to dobra okazja, by opisać uczucia, które nie zawsze potrafimy wyrazić na co dzień?

Konkret, czyli warzywa zapiekane pod serową pierzynką

W Dzień Kobiet każdy, nawet najmniejszy gest, z pewnością zostanie doceniony. Postawmy więc na coś, co sprawdza się zawsze i co trudno jest zepsuć. Wybierz ulubione warzywa swojej ukochanej – brokuły, kalafior, pomidorki, paprykę, pieczarki, cukinię, a nawet gotową mieszankę mrożonek. Zmieszaj dwa jajka, szklankę mleka i szklankę startego, żółtego sera oraz ulubione przyprawy i poszatkowane zioła. Zalej nimi warzywa i zapiecz w naczyniu żaroodpornym, aż uzyskasz złotą skórkę na powierzchni. Dodatkowo możesz zaserwować podpieczoną bagietkę z czosnkiem i masłem. Voila! Prościej się nie da!

Jeśli chcemy nieco podnieść sobie poprzeczkę, możemy się pokusić o przygotowanie sosu serowego, wykorzystując w tym celu serki topione. Czym się kierować przy wyborze, aby sos był apetyczny i bez grudek? Tylko prawdziwie aksamitna konsystencja serka pozwala się rozkoszować pełnią delikatnego smaku. – zauważa Ewa Polińska, ekspert MSM Mońki. – Nasze sery powstają na bazie ściśle wyselekcjonowanego mleka. Dlatego gwarantują tak doskonałe walory smakowe.

Liczą się intencje

Pójście z ukochaną kobietą do restauracji to łatwizna. Sztuką jest przygotować dla niej dania samodzielnie! Liczą się intencje. Dla tych, którzy sądzą, że nie posiadają żadnych kulinarnych zdolności, podpowiadamy przepis, w przypadku którego naprawdę mało co może pójść nie tak. To muffinki na ostro z żółtym serem - sprawdzą się idealnie jako śniadanie, posiłek na wynos do pracy, jak i w charakterze wieczornej przekąski w towarzystwie lampki dobrego wina.

źródło: Commplace

Orzeźwiająca sałatka z żółtym serem i pomarańczą

Składniki:

- duża garść mieszanki sałat (wedle uznania: masłowa, roszponka, rukola)

- 200 g sera żółtego Morskiego MSM Mońki

- 1 pomarańcza

- ½ czerwonej cebuli

- 3 pomidorki koktajlowe

- mała garść kiełków

- pół papryczki chili

Przygotowanie:

Sałatę poszarpać. Żółty ser i pomarańczę pokroić w kostkę, pomidorki w ćwiartki, a cebulę w cienkie piórka. Całość wymieszać. Sałatkę posypać cienkimi plasterkami chili oraz kiełkami.

 

Muffinki na ostro z żółtym serem

Składniki:

- 250 g mąki pszennej

- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

- 150 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku

- 75 ml oleju

- 220 ml jogurtu naturalnego

- 2 jajka

- pół łyżeczki soli

- pieprz, papryka ostra lub chilli

- natka pietruszki i zioła prowansalskie

 

Dodatkowo:

- 30 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku, na wierzch muffinek

- papryka w proszku do posypania

 

Przygotowanie:

Do miski przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia, solą i przyprawami. Następnie dodać jogurt, olej, roztrzepane jajka, starty na tarce ser żółty i ulubione zioła. Całość wymieszać mikserem, do momentu uzyskania jednolitej masy. Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, napełnić ciastem prawie do pełnej wysokości papilotek. Wierzch posypać startym żółtym serem i papryką. Rozgrzać piekarnik do temperatury 190°C i piec muffinki przez około 20-25 min. Wyjąć, wystudzić na kratce.

Smacznego!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.