Terytorialsi podsumowali sportowe zmagania za 2022 rok

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Terytorialsi podsumowali współzawodnictwo sportowe w Wojskach Obrony Terytorialnej za 2022 r. Żołnierze przez cały rok rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych, aby ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium. Każdy żołnierz powinien wyróżniać się wysoką sprawnością fizyczną, która jest niezbędna do szybkiego i zdecydowanego działania. Rywalizacja kształtuje cechy charakter, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia oraz wyrabia odporność na stres.

źródło: Wojsko Obrony Terytorialnej

W czwartek, 15 grudnia br. odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie sportowego wysiłku żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Gala traktowana jest jako święto sportowców w mundurach, zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe, a także święto wszystkich Terytorialsów.

Współzawodnictwo sportowe zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym istotnie wpływa na kształtowanie zdolności, które są najbardziej pożądane u żołnierza. - Mam dziś dobry dzień ponieważ mogę spotkać Was – prawdziwych mistrzów, mogę podziwiać również muzyków, którzy przybyli specjalnie dla Was, aby dać Wam koncert w dowód wdzięczności, ale też szacunku za wszystko co osiągnęliście. Jest coś co łączy Was sportowców i muzyków – wszyscy urodziliście się z talentem. Ale czy sam talent wystarczy by zaprezentować się tak pięknie osiągając takie wyniki? To, że wasze talenty przyniosły takie owoce to zasługa ciężkiej pracy – powiedział dowódca WOT, gen. broni Wiesław KUKUŁA.

Podczas gali uhonorowano najlepszych dowódców brygad i komendantów Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w różny sposób wspierali swoich podwładnych w walce o najwyższe trofea w 2022 r. Żołnierze rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka, pięcioboju wojskowym, biathlonie letnim, pływaniu, piłce siatkowej, koszykówce oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych przygotowali się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym wykonywaniu zadań i ćwiczeń wojskowych. Sportowe zacięcie i determinacja w dążeniu do celu zaowocowały niewątpliwym sukcesem.

Tegoroczne podium przedstawia się następująco:

  1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
  2. miejsce: 3 Podkarpacka Brygada OT
  3. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Wojsk Obrony Terytorialnej. Głosować mogli wszyscy żołnierze formacji. Walka trwała do samego końca. Podczas Gali dowódca WOT zwrócił się do zawodników, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - Dziękuje Wam, jestem pełen uznania w odniesieniu do tego co robicie i chcę Wam powiedzieć, że robicie to nie tylko dla siebie, ale macie potężny wpływ na Waszych kolegów,  na to w jaki sposób postrzega się naszą formację i jak budowane są Siły Zbrojne.

Najlepszym sportowcem WOT w 2022 r. został żołnierz z 1 Podlaskiej BOT, drugie i trzecie miejsce zajęli terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej BOT.

- Musicie zadać kłam tezie, że mistrzowie to egoiści, że mistrzowie często doskonalą siebie i walczą o przysłowiowe pudło z egoizmu, z narcyzmu, który w sobie noszą. Musicie pamiętać, że jesteśmy żołnierzami, że nosimy mundur i że jesteśmy częścią teamu. Pamiętajcie też, że wojnę wygramy nie jako mistrzowie dyscyplin indywidualnych tylko jako część zespołu, który będzie miał do odegrania swoją najważniejszą w życiu rolę. Jeszcze raz Wszystkim gratuluję, jesteście naprawdę niesamowitymi ludźmi, podziwiam Wasz tytaniczny wysiłek i to, że rozwijacie talenty, którymi Bóg Was obdarował – zakończył uroczystość gen. broni Wiesław KUKUŁA.

mjr Witold Sura

Rzecznik prasowy DWOT

 

źródło: Wojsko Obrony Terytorialnej

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.