Tor Służewiec zaprasza Europę na wielkie skoki

Ocena:

0/5 | 0 głosów

mherman wt., 07/20/2021 - 09:18
Totalizator Sportowy - Warsaw Jumping

 
Blisko 1,9 miliona PLN jest w puli nagród międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które od 22 do 25 lipca odbędą się na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W bardzo atrakcyjnym programie sportowym rywalizacji momentem kulminacyjnym będzie Finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów.

Od 22 do 25 lipca warszawski Tor Służewiec gościć będzie najlepszych skoczków z całej Europy. Najważniejszym konkursem będzie niedzielny Puchar Narodów – finał trwających od kwietnia rozgrywek EEF Series, w którym rywalizować będzie 11 europejskich ekip.

Ponad 90 jeźdźców na 170 koniach

„Podczas czterodniowej rywalizacji zobaczymy w akcji ponad 90 zawodników na 170 koniach – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Warsaw Jumping CSIO4*, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec. – To dla nas ogromne wyzwanie logistyczne. Na Służewcu wybudowaliśmy w ciągu niespełna dwóch tygodni jeździeckie miasteczko”.

Zasady zespołowego dwunawrotowego Pucharu Narodów mają już ponad stuletnią tradycję. Warto dodać, że w myśl idei Pucharu Narodów i wynikających z nich przepisów, każde państwo w danym roku może zorganizować tylko jedne zawody w randze CSIO. Polska jest w tym roku wyjątkiem, bo FEI przyznała naszemu krajowi dwa prestiżowe Puchary Narodów.

Pierwszy z nich, w ramach Longines FEI Jumping Nations Cup, miał miejsce w czerwcu w Sopocie, drugi odbędzie się właśnie podczas Warsaw Jumping jako finał nowo powstałych rozgrywek EEF Series, przeznaczonych tylko dla krajów Europy. Jeśli do tego dodamy niebagatelną w tym konkursie pulę nagród 900 tysięcy PLN, to wiadomo, że sportowych emocji w niedzielę 25 lipca na pewno nie zabraknie.

Codziennie od czwartku do soboty kibice będą świadkami trzech konkursów indywidualnych, z czego aż cztery zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek, 22 lipca będzie to klasa 150 cm, będąca jednocześnie kwalifikacją do Grand Prix. Z kolei ten najważniejszy konkurs indywidualny zawodów zaplanowany jest na piątkowe popołudnie. Pula nagród wynosi w nim 375 tysięcy PLN, a to oznacza, że zwycięzca poza premią finansową otrzyma aż 100 punktów do światowego rankingu. W sobotę na zawodników i kibiców czekają aż dwie potyczki o punkty do Longines Ranking. Pierwsza to niezwykle widowiskowy konkurs szybkości 145 cm, druga to klasyczny konkurs z rozgrywką, o wysokości przeszkód 150 cm.

To wydarzenie najwyższej rangi

„Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series podczas Warsaw Jumping CSIO4* to niesamowite wydarzenie najwyższej rangi, którego w Polsce jeszcze nie doświadczyliśmy. Dla mnie jako trenera polskiej kadry narodowej jest to ogromna duma, że będę miał możliwość być tu razem z najlepszymi skoczkami – twierdzi Jan Vinckier, od niespełna dwóch miesięcy trener Biało-Czerwonych. – Mimo, że ten sezon był krótki i złożony dla naszego teamu, uważam że jesteśmy przygotowani najlepiej jak to możliwe”.

„Organizację finału Longines EEF Series przyznano nam dwa lata temu – dodaje Dominik Nowacki. – Ta decyzja dla niektórych jeździeckich fachowców była sporym zaskoczeniem, bo przecież na służewieckim torze nie odbywały się zmagania w skokach przez przeszkody. Oczywiście zrobimy wszystko, by od strony organizacyjnej zawody odbywające się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, stały na najwyższym poziomie.

Europejska Federacja Jeździecka

EEF została założona w 2009 roku z myślą o rozwiązywaniu problemów w sporcie jeździeckim na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 roku, kiedy to do przystąpiło do niej 27 Narodowych Federacji (NF), w tym Włochy, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu europejskich narodów w FEI, która to na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 roku zjednoczyła grupy FEI I i II w ramach Grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęło się partnerstwo pomiędzy Europejską Federacją Jeździecką a firmą

Longines - sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obecnie obejmuje i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

Longines EEF Series

Longines EEF Series to cykl Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzony przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Uruchomiony w zeszłym roku, ale przełożony na 2021 rok z powodu Covid-19, jest regionalnie podzielony na cztery europejskie obszary - Północ, Południe, Środek i Zachód - w tym 38 Narodowych Federacji, członków EEF. Seria Longines EEF składa się z kwalifikacji CSIO3*, półfinału i finału, który zaplanowano na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2022 roku.

Bilety dostępne na https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/warsaw-jumping

Szczegóły na www.warsawjumping.com

Akredytacje: https://warsawjumping.com/pl/media

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

 

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kierowco uważaj na rowerzystów!

2023-04-13

Kierowco uważaj na rowerzystów!

Sezon rowerowy i motocyklowy już się rozpoczął. Coraz więcej amatorów jazdy na jednośladzie pojawia się na drogach, dlatego przypominamy kierowcom, jak powinni się zachowywać w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

2023-04-12

Dla pacjentów tanio nie zawsze znaczy lepiej

Projekt ustawy o refundacji leków i wyrobów medycznych wprowadza zapis, który daje Ministrowi Zdrowia możliwość ustalania cen na wyroby medyczne stosowane w ramach świadczenia gwarantowanego. Zdaniem lekarzy i pacjentów ograniczenie swobody wyboru wyrobów medycznych ograniczy dostęp do innowacyjnych technologii, a tym samym pogorszy bezpieczeństwo pacjentów.
Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

2023-04-12

Polscy przetwórcy i producenci mleka chcą zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko

Sektor produkcji i przetwórstwa mleka – podobnie jak całe rolnictwo – stoi przed wyzwaniami wynikającymi ze zrównoważonego rozwoju i koniecznością redukowania swojego wpływu na środowisko. To nie tylko efekt wymogów stawianych przez Europejski Zielony Ład, ale i rosnących oczekiwań konsumentów. Dlatego organizacje branżowe zawiązały porozumienie, którego celem ma być wypracowanie standardów produkcji mleka łączących cele ekonomiczne i jakościowe z wymogami środowiskowymi i dbałością o etyczną stronę prowadzenia biznesu. – Chcemy zrobić coś konkretnego, pozytywnego, aby mleczarstwo i hodowla bydła mogły się przyczynić do ograniczania wpływu rolnictwa na środowisko – mówi Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka. 
Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

2023-04-11

Przemoc wobec kobiet w ciąży ma więcej konsekwencji niż myślimy

Niestety, przemoc domowa względem kobiet to wcale nie rzadkość. Może przybierać różną postać - od agresji fizycznej, przez seksualną, po dręczenie psychiczne. Jeśli poddana jest jej kobieta w ciąży, konsekwencje dotyczą nie tylko jej, ale i rozwijającego się zarodka i płodu. A szkodliwa jest wszelka przemoc: i ta fizyczna, i psychiczna, i seksualna, i ekonomiczna. Dowiedz się więcej.
Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

2023-04-11

Kultura jazdy samochodem – co trzeba wiedzieć?

Poruszanie się samochodem po drodze wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do przepisów, aby zachować bezpieczeństwo. Kierowcy często zapominają o tym, że nie są sami na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz życzliwości i uprzejmości.
Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

2023-04-10

Pracodawcy z nowymi licznymi obowiązkami dotyczącymi pracy zdalnej

Polacy polubili pracę zdalną. Jak wynika z badania firmy ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, ponad 41 proc. pracowników w wieku 34–44 lata twierdzi, że praca wykonywana z domu ułatwia im funkcjonowanie. Blisko 39 proc. badanych Polaków przyznaje, że ułatwia ona bycie pracującym rodzicem. Wchodzące właśnie w życie zmiany w Kodeksie pracy uregulują kwestię pracy zdalnej, wprowadzając jednocześnie szereg obowiązków po stronie pracodawcy i pracownika.
Nie wystarczy odpowiednie menu

2023-04-10

Nie wystarczy odpowiednie menu

Zjedzenie dosłownie szczypty mąki żytniej czy pszennej wystarczy, by osoba cierpiąca na celiakię doznała przykrych dolegliwości. Jeśli przy wielkanocnym stole ma zasiąść gość, który musi być na diecie bezglutenowej, warto wiedzieć, że ważne jest nie tylko skomponowanie menu bez glutenu, ale i zadbanie, by potrawy z niego nie sąsiadowały bezpośrednio z tymi z glutenem. Dowiedz się więcej.
Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

2023-04-04

Polacy częściej szukają wakacji poza sezonem

Im więcej informacji o recesji i inflacji, tym większe zainteresowanie podróżami zagranicznymi – taki przewrotny wniosek można wysnuć z raportu Polskiej Izby Turystyki i multiagentów: Wakacje.pl, Travelplanet.pl i Fly.pl. Z analizy rezerwacji w sezonie zimowym wynika, że popyt na wyjazdy nie osłabł nawet mimo wzrostu kosztów podróżowania, który oscyluje wokół stopy inflacji. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach także nie spodziewają się spowolnienia w sprzedaży, co najwyżej Polacy częściej będą szukać atrakcyjnych cenowo okazji poza sezonem.
Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

2023-04-03

Czy kryzys gospodarczy odbił się na polskim rynku pracy?

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące bezrobocia w 2022 roku. Wskaźnik stopy bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wyniósł 5,2% (wobec 5,4% w grudniu 2021 r.). Kryzys gospodarczy wywarł jednak znaczący wpływ na nastroje panujące wśród pracowników. Ponadto jego konsekwencje mogą mocno dać się we znaki Polakom w 2023 roku. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku pracy?
Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

2023-04-02

Rok po zmianie systemu rozliczeń fotowoltaika wciąż na fali wzrostowej

W kwietniu br. minie rok, odkąd zmieniły się zasady rozliczania nowych prosumentów za energię z przydomowych instalacji fotowoltaicznych przekazywaną do sieci i z niej pobieraną. – Sytuacja cenowa i geopolityczna powodują, że mimo zmiany tego systemu rozliczeń odbiorcy wciąż sięgają po fotowoltaikę – mówi Dominika Taranko, dyrektorka Forum Energii i Klimatu w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje, firmy i inwestorów indywidualnych do takich inwestycji skłania niestabilna sytuacja na rynku energii i rosnące ceny prądu. Coraz większym problemem jest jednak niewystarczająca przepustowość krajowych sieci elektroenergetycznych, a w efekcie – rosnąca liczba decyzji odmownych dotyczących przyłączenia do nich instalacji PV.